Vyčistěte své ucpané cévy v těle díky nápoji, který si snadno připravíte doma

4.3
(58)

Dalibor , 13. 02. 2020

Usazování se nánosů v cévách a arteriích je vážným zdravotním problémem, který vede k jejich ucpávání. Přes ucpané cévy pak nedokáže protékat krev, což může vést k nedokysličení orgánů či dokonce k srdečnímu infarktu nebo mozkové mrtvici.

Ve většině případech příčinou ucpávání cév je vzájemné působení zánětů a cholesterolu. Jde o to, že tělo se tehdy snaží stěny cév poškozené záněty opravit nanesením cholesterolu a triglyceridů. Pokud je však toho příliš, cévy se nakonec ucpou. K tomuto ucpávání nedochází najednou, ale postupně. Když se podaří ho odhalit včas, je možné dát cévy znovu do původního stavu.

Jak vyčistit zanesené cévy

Naštěstí na vyčištění cév od nánosů existuje jeden jednoduchý přírodní způsob - pískavice řecké seno. Několik studie ukázaly, že látky, které obsahuje pískavice řecké seno, snižují hladinu krevního cholesterolu a také blokují absorpci cholesterolu ve střevech.

Konkrétně, při jejím užívání dochází ke zvyšování viskozity trávené potravy ve střevech, což pak brání vstřebávání cholesterolu a re-absorpci žluče ze žlučníku. Kromě toho semínka pískavice jsou jedním z nejlepších čističů našeho cévního systému, protože účinně eliminují tuk a ostatní toxiny z cév.

Postup přípravy nápoje

  1. Do sklenice čisté vody přidejte 1 čajovou lžičku semen pískavice.
  2. Vodu se semínky přelijte do hrnce a přiveďte ji do varu. Povařte jejich zhruba 5 minut.
  3. Po dovaření tekutinu sceďte a nechte vychladnout.
  4. Na konec přidejte lžičku medu na oslazení a čaj vypijte.

Alternativou k čaje je nechat semínka pískavice namočené ve vodě přes noc a ráno pak na lačno před snídaní vypít vodu, v níž se namáčeli spolu se semínky. Užívání tohoto nápoje během období několika měsíců kompletně vyčistí vaše cévy od usazenin.

Jak předcházet zanášení cév

Pokud chcete v budoucnu vyhnout zaneseným cévám, je dobré dodržovat pár zásad. Mezi ně patří hlavně vyhýbání se nebo výrazně omezit smažených potravin, snížení příjmu cukru, nekouření a nepijte alkoholu.

Vhodné je také konzumovat více ovoce a zeleniny, hlavně pestrobarevných jako jsou melouny, mango, pomeranče a borůvky. Dále pijte alespoň 2 šálky zeleného čaje denně, jezte ořechy se semena, užívejte 2 až 3 polévkové lžíce olivového oleje denně a upřednostněte celozrnné pečivo.