Vyčistěte tepny, zvyšte imunitu těla a snižte hladinu cholesterolu. To vše s pomocí pouhých 3 ingrediencí

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

Nárůst srdečních chorob často souvisí s ucpáním tepen. Aby náš oběhový systém správně fungoval, je nezbytné, aby průtoku krve tepnami nic nepřekáželo.

Pokud jde o čištění jakéhokoli orgánu v těle, jsou přírodní prostředky považovány za nejspolehlivější a nejúčinnější variantu. Existuje starý německý recept na nápoj, který vám pomůže vyčistit tepny, posílit imunitní systém a snížit hladinu cholesterolu v těle. Je jednoduchý na přípravu a vyžaduje pouze tři přísady.

Na jeho přípravu budete potřebovat:

  • 4 neloupané citrony
  • 4 stroužky česneku
  • 4 cm čerstvého zázvoru
  • 2 litry vody

Vezměte 4 citrony a nakrájejte je na malé kousky. Očistěte stroužky česneku a kořen zázvoru a vše nakrájejte na malé kousky. Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte, než vznikne jednotná směs připomínající pastu. Tu následně přendejte na pánev a nechejte ji povařit. Neustále míchejte a poté přidejte 2 litry vody. Povařte 15 minut a poté nechejte vychladnout.

Nemusíte si dělat starosti s vůní česneku, protože proces vaření eliminuje silnou chuť a aroma. Nápoj chutná spíše jako limonáda se zázvorovou příchutí. Před konzumací nápoj důkladně protřepejte.

Proč je tento nápoj tak účinný?

Česnek má antibakteriální, antivirové a antiseptické vlastnosti, které chrání tělo před infekcí. Allicin, látka zodpovědná za typické štiplavé aroma, významně posiluje imunitní systém. Mezi jeho další pro tělo příznivé látky patří mangan, vitamin B6, vláknina a vitamin C.

Zázvor pomáhá při odstraňování uloženého tuku a zmírňuje zažívací potíže. Obsahuje velké množství antioxidantů. Ty podporují imunitu a celkovou obranyschopnost organismu. Příznivě působí i v případě psychických neduhů – pomáhá snižovat emoční napětí.

Citron je bohatým zdrojem vitaminu C. Ten zlepšuje fungování imunitního systému těla, pomáhá normalizovat pH v těle a poskytuje tak ochranu před virovými chorobami. Čistí krevní cévy a odstraňuje nahromaděný tuk v těle.