Za pár minut byla moje digestoř opět čistá. Pomohl mi tento jednoduchý trik.

0
(0)

Dalibor , 23. 09. 2020

Pokud doma pravidelně vaříte, jistě u toho zapínáte digestoř, která dokáže odsávat nepříjemné pachy. Při pravidelném používání však na digestoři ulpívá mastnota a jiné nečistoty. A jak je odstranit, pokud nemáte možnost vložit filtry a další části do myčky? Poradíme vám několik osvědčených metod a postupů.

Použití oleje

Zdá se to možná zvláštní, že budete čistit mastnotu olejem, ale tento postup opravdu funguje. A to celkem dobře. Stačí vám rostlinný olej, který doplníte trochou citronové šťávy. Následně aplikujte olej na utěrku a tou otírejte špinavé části digestoře. Potom nechte pár minut působit a na závěr otřete teplou vodou se saponátem a poté dočistěte čistou vodou. Digestoř by měla být po tomto postupu jako nová, bez stop mastnoty.

Použití odmašťovače

Při této metodě je třeba špinavé části digestoře demontovat a vložit do nádoby, kterou naplníte horkou vodou smíchanou s odmašťovačem. Může se jednat jak o speciální přípravek, tak se může klidně jednat o obyčejný saponát. Směs nechte působit asi půl hodiny a potom části digestoře otřete hadříkem. Následně je ještě opláchněte čistou vodou a nechte oschnout. I tato metoda by měla na nečistoty celkem efektivně zabrat.

Použití octa

Nejenom na vaření, nebo na odstranění vodního kamene z konvice, se vám bude hodit ocet. Použijte ho i na vyčištění digestoře. I tady je cílem vytvořit směs octa a horké vody. Buď 1:1, kterou budete digestoř otírat, nebo zvýšíte podíl vody a do směsi části digestoře na několik desítek minut ponoříte. Následně vyjmete, opláchnete studenou vodou a necháte uschnout.

Ocet má však ještě jedno alternativní použití. Dejte ho do hrnce, přiveďte k varu a zapněte digestoř. Ta bude nasávat octové páry, které budou rozpouštět nečistoty. Ty pouze papírovou utěrkou odstraníte a rázem budou filtry a další části opět jako nové. I tato metoda stojí za vyzkoušení.