Vyčistěte sklo na vaší troubě pomocí jednoduchého triku s lepicí páskou. Tento trik jistě ještě neznáte.

0
(0)

Dalibor , 19. 01. 2021

Čištění skla trouby nepatří mezi oblíbené domácí práce. Není divu: zbytky tuku a skvrny rozličného původu nepatří právě mezi lákadla. Jednou za čas je však sklo třeba očistit nejen kvůli vizuální a hygienické stránce, ale taky kvůli správnému fungování trouby. Pokud jste ještě nenašli metodu, která by vám stoprocentně vyhovovala, můžete zkusit náš návod a vyčistit špinavé sklo vaší trouby pomocí octového čističe a lepicí pásky.

Univerzální pomocník, který skvěle čistí většinu povrchů: ocet

Na trhu existuje množství odmašťovacích přípravků, které vám mohou s vaším problémem jednoduše pomoci. Potíž je v tom, že nejsou zrovna dvakrát ekologické, navíc se může stát, že vám přípravek dojde v nevhodnou chvíli, případně zapomenete koupit nový. Pro tyto případy jsou tu návody na domácí přípravky, k jejichž přípravě využijete běžné produkty, které máte doma. Pro čistění skla domácími prostředky budeme potřebovat:

  • ocet
  • jedlou sodu
  • vodu
  • rozprašovač
  • lepicí pásku

Nejprve nalepte lepicí pásku po celém okraji dvířek, aby čistič nenatekl tam, kam nemá. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 3 a nastříkejte v bohaté vrstvě na celé sklo a dvířka. Nechejte působit několik minut, aby se špína stihla rozpustit. Poté celu plochu posypejte rovnoměrnou vrstvou jedlé sody. Znovu nastříkejte octovým roztokem a nechejte působit asi 10 až 15 minut. Nakonec pastu otřete houbou nebo vlhkým hadříkem a vyleštěte.

Pokud nemáte ocet, použijte jen jedlou sodu, výsledek bude podobně přesvědčivý

Prvním krokem je zajistit, aby byla trouba vychladlá a nebyla horká na dotek. Poté vytvořte čisticí pastu pomocí jedlé sody smíchané s vodou. Rozetřete ji na sklo pomocí houby. Nechejte pastu 15 až 20 minut působit. V případě potřeby můžete nechat i déle, sklo nijak nepoškodí. Upozorňujeme, že směs ztmavne, protože absorbuje nečistoty, špínu a mastnotu. Poté odstraňte pastu teplou vlhkou utěrkou.

👍 Tento návod je užitečný