Žena přišla s unikátním nápadem jak si doma vyčistit vodu v bazénu bez použití drahé chemie.

0
(0)

Dalibor , 01. 06. 2021

Kdo by se rád neschladil v příjemně studené vodě během horkého slunečného dne? I když to tak zrovna nevypadá, léto se skutečně blíží a s ním další radosti i starosti. Abychom si mohli dopřát zdravotně nezávadnou koupel v bazénu, je také potřeba o vodu v něm řádně pečovat. Kvalitní filtrace je samozřejmostí pro odstranění nečistot napadaných během dne a bakterie dokážeme zahubit pomocí chlóru a různých chemických směsí, které do vody pravidelně přidáváme. Ať už v bazénu plánujete bláznivé dovádění nebo slunění se na lehátku, určitě budou tyto činnosti příjemnější bez chlórového zápachu.

Vitamíny pomáhají nejen našemu organismu

S absolutně šokujícím způsobem údržby vod v bazénu přišla mladá maminka, která už byla bezradná a nevěděla si rady s železitou vodou ze studny. Chemie kvůli nízkému věku dětí nepřicházela v úvahu, a tak zkoušela všemožné přírodní způsoby, jak se zbavit nežádoucích složek a bakterií obsažených ve vodě z vlastního pramene. Potom přišla se zajímavým nápadem. Proč nevyzkoušet vitamíny, které náš organismus potřebuje? Když se dokážou vypořádat s bakteriemi v našem těle, proč by to nedokázaly ve vodě? Po několika pokusech zjistila, který je ten pravý – vitamín C!

Neškodí zdraví a je bez zápachu

Vitamín C neboli kyselina L. askorbová je ve vodě rozpustná živná látka. Poradí si s železitou a zakalenou vodou, stačí ji jen správně nadávkovat. Do bazénu o objemu 6 kubíků přidejte 200 g vitamínu C a dobře promíchejte. Ideální je použít tento způsob čištění vody při zapnuté filtraci, aby se prášek dobře rozptýlil. Navíc vás čištění vitamínem C vyjde mnohonásobně levněji než chlórové tablety. 1 kg vitamínu se pohybuje kolem 300 Kč.