Dvoubarevný ČOKOLÁDOVÝ dezert, který dělávala moje babičky vždy, když jsme přijeli v neděli na oběd k odpolední kávě.

0
(0)

Dalibor , 16. 03. 2021

Jemný dort s křupavou kůrkou a mozaikovým vzorem v řezu si užijí především děti, ale je skvělý také ke kávě pro dospělé. Recept je velmi jednoduchý, poměrně rychlý a pro všechny milovníky čokolády a vláčných dezertů je naprosto ideální! Neváhejte a pusťte se do přípravy tohoto úžasného dezertu, který bychom mohli nazvat „noc a den“.

Ingredience na lahodný dort

Na přípravu vynikající sladkosti budete potřebovat 200 g tvarohu, ½ plechovky kondenzovaného mléka, 3 vejce, 0,7 kg pšeničné mouky, vanilin, 1 lžička prášku do pečiva, 100 g tmavé čokolády, 60 g másla a 250 g cukru. Všechny tyto ingredience máte zajisté doma i v tuto chvíli, a proto vám nic nebrání v tom, abyste se do přípravy dezertu pustili.

Příprava receptu

Nejdřív připravte světlou vrstvu. Smíchejte tvaroh s vejci a vanilkovým cukrem. Nalijte kondenzované mléko, přidejte mouku a rozšlehejte mixérem. Poté můžete připravit tmavou vrstvu. Nalijte trochu vody do misky. Rozbijte čokoládu na kousky. Roztavte ji na mírném ohni. Měkké máslo smíchejte s cukrem. Do másla s cukrem přidejte vejce a rozmíchejte mixérem.

Přilijte horkou čokoládu, přidejte mouku, prášek do pečiva a pokračujte ve šlehání, dokud nebude těsto hladké. Formu zakryjte papírem na pečení. Nalijte polovinu tmavého těsta a rovnoměrně rozdělte. Nahoru nalijte v kruzích světlé těsto. Nalijte na ně tmavé těsto. Nalívejte střídavě světlé a tmavé těsto, dokud vše nezpracujete. Těsto zamíchejte párátkem, aniž byste dosáhli dna.

Dejte vše do trouby a máte hotovo!

Vložte těsto do trouby vyhřáté na 160 stupňů a pečte asi jednu a půl hodiny a zkontrolujte, zda je hotové pomocí dřevěné špejle. Vyndejte dort z papíru a nechte vychladnout. Poté ho opatrně nakrájejte ostrým nožem na 10 až 12 kusů a podávejte jako koláč. Proces je jednoduchý a dort je uvnitř mírně vlhký, velmi jemný a velmi čokoládový.