Vychutnejte si dokonalý meruňkový džem bez cukru a konzervantů i v zimě.

0
(0)

Tomáš , 07. 07. 2021

Chcete pro své děti jen to nejlepší? Samozřejmě, že ano. V tom případě byste jim neměli dávat džem kupovaný v obchodě, protože jsou plné cukru a konzervantů, které nejsou dobré pro žádné lidské tělo. A pro děti to platí dvojnásobně. Naštěstí na přípravu dnešního úžasného receptu na domácí džem nepotřebujete nic jiného, než zralé ovoce. Podívejte se, jak je to možné. Slibujeme, že jednodušší způsob přípravy neexistuje a zásobu úžasného džemu budete mít během pár minut hotovou.

Co budete potřebovat?

Zdá se to neuvěřitelné, ale na přípravu tohoto receptu nepotřebujete nic jiného, než dokonale zralé a sladké meruňky. Nepotřebujete žádné konzervanty a žádný cukr. Nejen, že je díky tomu výroba velmi jednoduchá, ale také levná a výsledný produkt je velmi zdravý. Vydrží vám přitom po dlouhou dobu, protože džem zavaříte klasickým způsobem a můžete si ho užívat u snídaně skutečně dlouho. Navíc vám vaše děti budou zajisté vděčné. Na výrobu si připravte pouze:

  • meruňky,
  • sterilní skleněné lahve.

Způsob přípravy

Připraveni na extrémně jednoduchou výrobu úžasného, jemného a přirozeně sladkého džemu? Skvělé. Jak jsme již řekli, nepotřebujete žádný cukr. Jediné, na čem si musíte dát záležet, je koupě dobře zralých meruněk, které poté dobře umyjete, vyndáte pecky a povaříte je v hrnci. Po chvíli je trochu rozdrťte tyčovým mixérem a pokračujte ve vaření.

Až budou meruňky krásně rozvařené, nalijte je do sterilních skleněných lahví, připevněte víčko a postavte je vzhůru nohama. Nechte to takto stát, dokud směs nevychladne. Během prvních 24 hodin byste měli sklenice třikrát otočit, aby směs vytlačila veškerý vzduch, který by se tam mohl nacházet. Do směsi nemusíte přidávat žádnou vodu, bohatě postačí jen uvařené ovoce. Díky tomu, že tam není cukr, ani konzervanty, nemusíte se cítit provinile, když dáte džem svým dětem k snídani.