Mrkev nemá zvláštní požadavky na umístění, ale potřebuje půdu, pro optimální vývoj kořenů, lehčí, propustný, teplý a bez kamenů. Výhodně hlinito-písčitá, písčito-hlinitá, hlinito-hlinitá s obsahem humusu. Zaséváme to na stejném místě v intervalech 4–6 let, stejně jako ostatní zeleninu. Mrkev netoleruje hnojení, na které reaguje praskáním a větvením. Mrkev také potřebuje dostatek vápníku v půdě pro dobrý výnos.
Stará rada proti chorobám a na vymícení škůdců
Měli byste znát starý zázrak zvaný manganistan draselný nebo hypermangan. Lesklá krystalická sůl J-toe, černě fialová. Faktem je, že manganistan draselný je dlouho známá věc, která se v určitém okamžiku nějak zapomněla. Stále to používaly naše babičky, ale s příchodem chemikálií v obchodech to bylo nějak zapomenuté. A přesto je to často lepší, než všechny tyto prostředky najednou.
Bič na choroby mrkve
Chcete-li zajistit, aby byl mrkvový plod čistý, bez hniloby, plísní a nemocí, zkuste toto staré ošetření nemocí. Po druhém naředění (roztržení) se mladé rostliny zředí roztokem manganistanu draselného (3 g) zředěným v 10 litrové nádobě. Jeden kbelík postačí na 3-4 m2. Zalévání opakujte po třech týdnech. Mrkev bude čistá, bez infekcí, nemocí a plísní. Těsně před zaléváním tímto roztokem by měla být mrkev zavlažována obyčejnou vodou.
Toto odežene škůdce, který si na mrkev brousí zuby - 1 lžíce a na zahradě ji nenajdou
Mrkvová muška je schopna eradikovat celou úrodu mrkve v krátké době. Stejně jako všichni její příbuzní létá na vůni mrkve. Proto, aby se zabránilo od „vůně“, postříkejte postel roztokem červeného nebo černého pepře. Vezměte 1 polévkovou lžíci koření a zřeďte na 10 litrů vody. Zalévejte mrkvovou postel. Toto řešení stačí na 10 m2.