Kanadský výzkum vám prozradí, proč byste měli držet kostku ledu mezi dvěma prsty.

0
(0)

Dalibor , 04. 12. 2020

Bolest zubů se obvykle projevuje v nejhorším okamžiku, kdy buď čelíme velké události, nebo v současné době není k dispozici žádný lékař, který by náš problém rychle vyléčil. Léky proti bolesti jsou účinné pouze po určitou dobu, ve většině případů nestačí ke skutečnému odstranění bolesti. Co byste měli dělat, když vás potká bolest, aniž byste potřebovala chemické látky?

Kanadský výzkum

Lékařská komise provedla v Kanadě výzkum, jehož cílem bylo dokázat ulevit od bolesti zubů, aniž by bylo nutné provádět jakoukoli orální metodu. Jejich experiment dokázal, že kousek kostky ledu dokáže vyléčit bolesti zubů, aniž by se musel dotknout bolestivého zubu. Postup je velice jednoduchý a jediné, co k tomu potřebujete, je jediná kostka ledu. Jak postupovat?

  • Natáhněte palec a ukazováček a ohněte ostatní prsty.
  • Třete kostku ledu v oblasti mezi dvěma nataženými prsty, dokud se kostka ledu úplně nerozpustí.
  • Trvá to zhruba 5 až 7 minut a přesně za tuto dobu zmizí bolest zubů.

V čem spočívá tajemství této metody?

Tajemstvím metody jsou nervová zakončení, která se nacházejí v místě mezi palcem a ukazováčkem a která odvádějí bolest do mozku. Celých 90 procent osob v experimentu zaznamenalo pozitivní účinek. Většině z nich zmizela bolest zubů během sedmi minut a kromě toho zmizela bolest na delší dobu. To vše samozřejmě neznamená, že nemusíte navštěvovat odborníka. Jedná se pouze o dočasnou metodu, která zmírní vaši bolest, nic nestojí a je okamžitě k dispozici.

Mezi nejčastější důvody, proč může dojít k bolesti zubů, patří samozřejmě přítomnost zubního kazu nebo zánět zubního nervu, se kterým vám musí co nejdříve pomoci zubař. Bolet vás ale také může mrtvý zub, u kterého nebyly správně ošetřeny kanálky, zánět dásní nebo vypadlé výplně zubů. Často přijde silná bolest také při prořezávání zubů moudrosti.