Všichni si myslíme že je to plevel. Tato málo známá rostlina rychle léčí infekce, kožní choroby a zbaví vás takřka hned migrény

0
(0)

Dalibor , 24. 06. 2020

Mnozí z nás ignorují tuto rozšířenou rostlinu, nebo se ji v zahradě snažíme zničit. Jen málokdo zná její úžasné léčivé schopnosti. Tato plevel efektivně vyplavuje z těla toxiny a má protizánětlivé schopnosti. Jde o lopuch , který roste od jara do podzimu a najdete ho například na březích řek, v lesích ale iv méně udržovaných zahradách apod. 

Kromě svých prokazatelných léčivých schopností je kořen lopuchu považován za jednu z nejbezpečnějších rostlin pro zdraví , protože dosud se v těle nenašli při léčbě žádné vedlejší účinky. Jednou z jeho nejuznávanějších zdravotních výhod je jeho celková léčivá síla při cervikální spondylóza. 

Zde je návod, jak postupovat při této léčbě:

Čerstvě nasbírané listy lopuchu naložte na 10 - 15 minut do alkoholu, dokud nebudou dobře nasáklé. Na krk přiložte tenkou hadřík na kterou si naneste dobře okapaný list. Převažte tak, aby obklad držel a nechte takto působit až do rána. Léčba by neměla překročit 4 - 6 dní za sebou. Doporučuje se při onemocněních plotének a při revmatismu. 

Zde jsou některé další léčivé účinky lopuchu:

1. Cukrovka

Díky obsahu účinných látek, které regulují hladinu cukru v krvi , je čaj z kořene lopuchu doporučený v boji proti cukrovce. Konzumujte 3 šálky čaje denně 15 dní v měsíci. 

2. Močové a ledvinové infekce

Lopuch obsahuje polyacentylény, látky a antibiotickou schopností , které úspěšně léčí takové stavy, jako je cystitida, i infekce močových cest. Na boj proti infekcím se doporučuje tak vnitřní užívání - 1 litr čaje denně , jakož i venkovní použití - denní lázně. 

3. Bolest

Rostlina má silný protizánětlivý účinek, proto je lopuch užitečný při léčení širokého spektra bolesti, jako jsou: revmatismus, dislokace, výrony, bodnutí hmyzem, artritida, dna. 

Přiveďte vodu do varu. Potom přidejte 2 lžíce nakrájeného kořene lopuchu. Nechte louhovat 15 minut, do roztoku namočte gázový tampon a naneste na bolestivou oblast. Stejně efektivně lze použít obklady z listů lopuchu, které je třeba předem umýt a naklepat tloučkem. 

4. Psoriáza

Ve stejném poměru zkombinujte kořen lopuchu a třezalka. Užívejte 6 čajových lžiček denně na lačný žaludek před hlavním jídlem. Léčba trvá 90 dní a 60% denního příjmu potravy by mělo sestávat ze zeleniny, ovoce a tepelně neupravených obilovin. 

5. Bojuje proti lupům a vypadávání vlasů

Lopuch se používá k léčbě alopecie, protože přípravky na bázi lopuchu zpomalují nebo dokonce zastavují vypadávání vlasů. Kromě toho bojuje proti lupům. Připravte si odvar z lopuchu a přidejte 30 kapek levandulového oleje. Pomalu prsty vtírejte do umytých vlasů a opláchněte.