Všichni opěvují ocet, ale toto je stokrát lepší: Žena opraváře praček mě naučila, jak nejrychleji vyčistit celou pračku!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Tuto radu mám od mé známé, která je manželkou dlouholetého opraváře praček (momentálně je už v důchodu, ale stále pomáhá všem, kteří ho potřebují).

Nejlepší recenzí ovšem je, že jejich pračka již přes 20 let šlape jako hodinky, žádná plíseň, zápach ani vodní kámen.

Zkuste, já to dělám pravidelně a přestože ostatní opěvují ocet, toto se mi osvědčilo více. A musím podotknout, že to stačí opravdu jen z času na čas. Já takto čistím asi jednou za 2-3 měsíce.

Rychlé odstranění vodního kamene z topného tělesa


Chcete-li odstranit usazeniny vodního kamene, nejjednodušším řešením je používat obyčejnou kyselinu citrónovou.

Do dávkovače na prací prostředek nasypte 100-200 g kyseliny citrónové a spusťte program praní na 60 stupňů. Toto je zcela jednoduchý způsob, jak vyčistit pračku a zbavit všechny důležité součásti uvnitř pračky vodního kamene. Hlavně buben a ohřívacího těleso.

Vyčistěte dávkovač pracího prostředku


Po určitém čase se vždy dávkovač zanese a dokonce se může objevit i plíseň. Postup je jednoduchý - vyberte dávkovač, namočte do houbu nebo kartáček do čisté vody, pak dejte do kyseliny citrónové a pastou, která vám takto vznikne jen Vyčistěte dávkovač, opláchněte a je to.

Vyčistěte gumové těsnění pračky


Smíchejte půl litru vody s 1 polévkovou lžící kyseliny citrónové. Ponořte do roztoku hadřík a důkladně těsnění i zevnitř. Zmizí špína, povlak i zárodky plísně.

Pokud vyzkoušíte výše uvedené způsoby čištění, vaše pračka bude mnohem čistší a může bezchybně fungovat dlouhá léta.