Všichni opěvují kopřivový sirup, ale toto je ještě větší síla: Tento recept detoxikuje, čistí krev a posiluje imunitu - stačí 2 lžičky denně!

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2020

Přemýšlíte, jaký recept z kopřiv vyzkoušet? Jednoznačně doporučujeme zkusit kopřivový med. Je nesmírně prospěšný pro zdraví. Detoxikuje, čistí krev, dodává tělu důležité živiny a posiluje imunitu. Je vynikající jako přísada do čaje, nebo k užívání po lžičkách.

Kopřiva je považována za nejúčinnější detoxikační "krev čistící" bylinu.

Kopřiva schopnost zbavovat organismus kyselosti, rozpouští a napomáhá vylučování toxických látek z organismu, podporuje trávení a funkci celého metabolismu, má mírně močopudné účinky.

Příznivě působí při alergické rýmě, revmatismu, vyznačuje se protizánětlivým ale i hojivým účinkem, regeneruje poškozenou pokožku ať už po popálení nebo úrazu, příznivě působí proti lupům a vypadávání vlasů.

Zázrak s názvem kopřivový med

Obsahuje látky snižující krevní cukr, cholesterol, vysoký krevní tlak, napomáhá při léčbě chudokrevnosti a zahání pocit únavy.

Obsahuje vitamin C, vitamin B1, provitamin A, třísloviny, sacharidy, kyselinu octovou, mravenčí, minerální látky vápník, fosfor, železo a v neposlední řadě její čerstvý zelený list je plný chlorofylu, který působí jako tonikum, podporuje metabolismus a činnost žláz.

Jak připravit kopřivový med?

Nejvíce živin obsahuje kopřiva májová, co lidová medicína umí již odedávna. Během procházky v lese si lze nasbírat kopřivy rostoucí daleko od silnic. Doma se musí opláchnout a umlít na mlýnku na maso. Kaši důkladně vyždímáme přes čistou gázu a šťávu smícháme s tekutým medem v poměru 40% medu - 60% kopřivové šťávy. Nalijeme do sklenic, zavíčkujeme a uchováváme v chladničce. Užíváme nejlépe ráno 1-2 lžíce kopřivového medu rozpuštěného ve sklenici vody se šťávou z poloviny citronu.

Dětem dáváme dvakrát denně lžičku po celou zimu.

Kopřivový med dodává mnoho vitamínů a minerálů velmi užitečných pro zdraví.

Kromě toho čistí krev od toxinů, zlepšuje její je složení (urychluje obnovu červených krvinek) a ředí ji. Užívání této směsi léčí anémii a posiluje imunitu. Zejména se doporučuje ženám, které trpí příliš silnou menstruací.