Všichni je máme na zahradě a ani o nich nevíme. Tyto rostliny vás nadobro zbaví klíšťat!

0
(0)

Dalibor , 29. 05. 2020

Klíšťata jsou otravní paraziti, kteří mohou způsobit vážné onemocnění. Jedná se zejména o lymskou chorobu a encefalitidu, které jsou přenášeny těmito malými nepříjemnými tvory. Chcete-li chránit před klíšťaty, vyzkoušejte jednoduché přírodní metody. Ukázalo se, že tito malí paraziti netolerují vůně některých rostlin. A budou skvělými pomocníky v boji proti klíšťatům.

Jak připravit směs proti klíšťatům

Stačí jen zředit 6 kapek éterického oleje z jedné z výše uvedených rostlin 50 ml rostlinného oleje. Takto připravená směs by měla být nanesena na kůži. Pokud tato forma nevyhovuje, můžete olej vložit do postřikovače a nastříkat na sebe.

Co dělat, pokud máte k sobě přísáté klíště?

Pokud na kůži najdete klíště, musíte jej rychle odstranit. Můžete použít pinzetu. Uchopte klíště co nejblíže ke kůži a poté jej vytáhněte. Dezinfikujte oblast dobře a během několika následujících dnů zkontrolujte, zda není zarudlá. Pokud vidíte jakékoli změny na kůži nebo se necítíte dobře, okamžitě vyhledejte lékaře.

Kde žijí klíšťata?

Klíšťata se nejčastěji vyskytují v listnatých lesích a vysokých trávách. Ty se zvedají do výšky asi 120 cm. Nejčastěji útočí na naše nohy, takže je můžeme najít nejčastěji na našich nohou. To však neznamená, že je nemožné najít klíšťata za uchem, na rukou nebo na obličeji. Obvykle hledají místo na těle, kde je kůže tenčí.

Rostliny, které odpuzují klíšťata

  • Čajovník
  • Tymián
  • Šalvěj
  • Máta
  • Eukalyptus