Moje žena vždy udělá do houbičky na mytí nádobí díru. Toto je geniální trik pro hospodyňky.

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

Také vás po umývání nádobí vždycky trápila otázka, co udělat s mokrou houbičkou na nádobí, aby mohla přirozeně uschnout? Většina z nás ji vždycky položí omytou a vyždímanou vedle dřezu. Tam ale dokonale neoschne, množí se v ní bakterie a přes veškerou snahu zkrátka není toto místo ideálním stanovištěm. Možná, že jsme našli odpověď na vaši otázku, jak tedy houbičku skladovat v souladu s vysokými nároky na hygienu. Nevěříte? Čtěte dál!

Řešení je geniálně jednoduché: stačí použít nůžky

Před několika dny jsem přišel na návštěvu ke svojí známé a přistihl jsem ji při nezvyklé činnosti. Nůžkami stříhala houbičku na nádobí. Nejprve jsem si pomyslel, že pravděpodobně chystá nějaký výtvarný projekt pro svoje děti. Když moje známá viděla, že na ni nechápavě hledím, smála se a říkala, že nechystá nic pro děti, jen si trošku usnadňuje život. Když viděla, že pořád netuším, o čem mluví, rozhodla se mi svoje tajemství prozradit. Od té doby používám tento trik mojí známé a rozhodl jsem se o něj s vámi podělit.

Jak upravit houbičku na nádobí, aby už nikdy neležela vedle dřezu

Co že to vlastně moje známá s houbičkou udělala? Jednalo se vlastně jen o tři jednoduché kroky:

  • vzala si houbičku na nádobí a nůžky,
  • v polovině delší strany houbičky udělala jeden střih, který vedl přesně do jejího středu,
  • ve středu houbičky vystřihla malý otvor.

Takto upravenou houbičku lehce umístíte na dřezové baterii. Přebytečná voda bude kapat dolů do dřezu a nebude se hromadit kolem houby položené na lince., jak se to děje i u sebedokonaleji vymačkané houbičky. Tento způsob skladování je o mnoho hygieničtější. Mnoho mých přátel, kteří mě kdy doma navštívili, se nejprve podivovalo nad tímto originálním řešením, když jsem jim ale důkladně vysvětlil, o kolik výhodnější je tento způsob ukládání, začali ho používat i ve svých domácnostech.