Zkuste i vy tento trik a vaše vodovodní baterie bude opět zářit čistotou.

0
(0)

Dalibor , 16. 11. 2020

Stačí jednoduchý trik a vaše vodovodní baterie se budou znovu lesknout. Odstraníte vodní kámen, který je pro mnohé domácnosti velkým problémem.

Úklid koupelny je pro mnohé hospodyňky náročný, protože vodní kámen se usazuje všude častým používáním vody. Vše musí být hygienicky čisté, v koupelně trávíme spoustu času. Někdy ale nezaberou i ty největší triky, aby se vám baterie a umyvadla blyštěla.

Zkuste namočit tričko v octu

Právě pro vás máme jednoduchý tip. Stačí jen namočit staré tričko nebo kus látky do obyčejného octa, a máte vystaráno. Tričko přiložte na znečištěnou baterii u umyvadla nebo vany a nechte několik hodin takto ležet. Tričko můžete také omotat kolem kohoutku. Prostě ho dejte na místa, která potřebujete očistit. Po nějaké době tričko sundejte a obyčejnou houbičkou na nádobí vodní kámen setřete. Sami uvidíte, kolik kamene odstraníte!

Ocet je velkým pomocníkem nejen proti vodnímu kameni. Můžete ho použít také na podlahy, protože má čisticí a dezinfekční účinky. Ženy ho používají také do pračky, můžete se dát klidně i místo klasického prášku nebo aviváže. Pokud si koupíte nový kousek oblečení, ocet pomůže k tomu, aby se ustálily barvy a neobarvilo se další prádlo.

Doma najdete i další pomocníky v domácnosti

Stejnou službu jako ocet udělají i další suroviny, které najdete doma ve spíži. Jednou z nich je jedlá soda, kterou můžete vyčistit třeba zanesenou rychlovarnou konvici nebo s ní můžete vyčistit odpady v umyvadle. Stačí jen nasypat do odpadu a zalít horkou vodou. Nechat působit a potom již klasicky místo umyjeme, jak jsme zvyklí. Do záchodu zase můžete nalít coca-colu, která díky svému složení odstraní veškeré nečistoty. Po spláchnutí bude vaše WC jako nové.

Tito pomocníci vám ušetří hlavně:

  • Spoustu peněz za drahé prostředky z drogerií
  • Čas a energii, kterou byste strávili v obchodech
  • Šetří také přírodu, protože používáte věci bez chemie

Ocet, jedlá soda a další mají pro naše životní prostředí velký vliv. Je tedy na každém z nás, jestli si poradí přírodní cestou nebo zvolí cestu chemie.