Vodní meloun jako výborná letní svačinka a osvěžení. Slupku nikdy nevyhazujte

0
(0)

Dalibor , 11. 07. 2020

Také patříte mezi milovníky melounů? A věděli jste, jak blahodárně působí na naše zdraví? Meloun je totiž nejenom skvělá letní svačinka, která nás v letních dnech příjemně osvěží, ale je také velmi bohatý na minerály a vitamíny, které prospívají našemu zdraví. Jen málokdo ale ví, že také jejich slupka obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek.

Proč nevyhazovat slupku od melounu

Studie dokonce prokázaly, že slupka od melounu má pro naše zdraví daleko větší účinek, než samotná dužinatá část. Jakmile se dozvíte, co všechno obsahuje, jsme si jistí, že příště už ji rozhodně jen tak do koše nevyhodíte. Až 95 % všech nutričních hodnot obsahuje právě ona. V zemích jako je jižní Asie a USA začleňují běžně tuto slupku do různých zeleninových i ovocných salátů. A to především díky tomu, co obsahuje.

Jedná se především o následující vitamíny a minerály:

  • vitamín A, B6 a C
  • draslík a hořčík
  • zinek

Všechny tyto prvky jsou celkově prospěšné pro Vaše tělo a také Vám dodají více energie. Navíc obsahují silný antioxidant lykopen, který posiluje imunitu a tak díky tomu příště jen tak lehce neonemocníte.

Hlavní výhody

Jelikož má v sobě hodně vlákniny a citrulin, je také skvělým pomocníkem při hubnutí a při budování svalů, protože vláknina Vás na delší dobu zasytí a citrulin je důležitá aminokyselina, díky které lze rychle a bez větší námahy zvýšit svalovou hmotu. Má i uklidňující účinky a dobře odvodňuje tělo.

A jak ji tedy můžeme konzumovat? Slupka se hodí do různých pokrmů, ale nejvíce ji využijeme právě do salátů, k tuňáku či ke krůtímu masu. Můžete ji také rozmixovat do nejrůznějších ovocných šťáv, které jsou na osvěžení jako dělané.

Tak prosím, neplýtvejte tak zdravou surovinou a začněte ji využívat ještě dnes. Nezapomeňte informovat i ostatní, ať jsme všichni zdraví a zbytečně nevyhazujeme něco, co je pro nás velmi užitečné.