Vložte rezavý hřebík do láhve s vodou a použijte to na zahradě. Jak? To vám poradí profík z receptáře.

0
(0)

Tomáš , 07. 07. 2021

Ať už v garáži nebo v komodě, jistě najdete doma rezavé hřebíky, se kterými toho již moc neuděláte. Doporučujeme, abyste je nevyhazovali. Byla by to velká škoda, protože je stále můžete zužitkovat a využít jejich zázračnou sílu na zahradě. Rezavé hřebíky pro vás mohou být velmi užitečné, pokud doma nebo na zahradě pěstujete jakoukoli rostlinu.

Možná se to zdá neuvěřitelné, ale i takové předměty, jako rezavé hřebíky nebo banánové slupky vám mohou pomoci se zdravím vašich rostlin. Přitom je znovu využijete, vytěžíte z nich maximum a nic vás nestojí, protože byste je jinak vyhodili. Jedná se proto o skvělou možnost, jak maximálně využít to, co máte doma a pomoci zeleni, kterou pěstujete. Jak je naplno využít?

Kyslík pro rostliny

Možná to zní podivně, ale rezavý hřebík se může stát zachráncem pro vaše rostliny. Věděli jste, že naše rostliny mohou těžit ze železné rzi? Ano! Železo totiž podporuje jejich metabolismus kyslíku. Pokud pěstujete rostliny doma (včetně pokojových rostlin), můžete z toho mít velký užitek. Zejména v případech, kdy je rostlina trochu zvadlá a vypadá, že jí něco schází.

Co musíte udělat?

V první řadě obejděte svůj dům, sklep, dílnu nebo garáž a najděte asi šest až sedm rezavých hřebíků. Poté naplňte plastovou lahev do poloviny vodou a vhoďte hřebíky dovnitř. Všimnete si, že barvy vody se již během několika minut razantně změní. Nechte to takto ještě několik minut, aby se rez dobře rozpustil ve vodě a poté lahev důkladně protřepejte.

Nyní vezměte nějaký špičatý nástroj (např. jehlu) a zahřejte si nad plamenem ohně. Na několika místech totiž potřebujete propíchnout víčko plastové lahve. Až to budete mít takto připravené, můžete s touto rezavou vodou pokropit své rostliny. Velmi brzy uvidíte, že jsou rostliny mnohem zdravější, spokojenější a plnější než kdy jindy, protože jim tímto způsobem poskytnete železo, které posílí jejich zdraví.