Vliv aktivního uhlí na organismus

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2022

Správné fungování trávicího systému v našem těle je velmi důležité. Proto je dobré se jednou za čas pročistit a aktivní uhlí je ideální věc, kterou můžete mít doma. Je to lék téměř na všechny nemoci.

Snižuje množství plynu v těle a také hladinu cholesterolu

Každý člověk na světě produkuje plyn a je zcela normální, že tak činí až 14krát denně. Pokud však trpíte nadýmáním nebo dokonce bolestivými křečemi, aktivní uhlí vám pomůže. Stačí ho pít před jídlem a bolest by měla zmizet, stejně jako tvorba střevních plynů.

Vysoká hladina cholesterolu může být velmi nebezpečná. Jedna studie ukázala, že u těch, kteří užívali třikrát denně 8 gramů aktivního uhlí, došlo ke snížení špatného cholesterolu o 41 %.

Pomáhá ledvinám

Ledviny denně vyčistí až 140 litrů a vyprodukují až dva litry moči, která je odpadem. Aktivní uhlí vyplavuje močovinu a další toxiny a udržuje tak ledviny zdravé.

Otravy jídlem nejsou u nás tak časté, ale například v USA je ročně hlášeno až 48 milionů případů. Zvracení, průjmu nebo bolestem břicha můžete předejít užíváním aktivního uhlí při prvních příznacích. Rychle neutralizuje toxiny v těle.

Krásná pleť a lesklé vlasy díky aktivnímu uhlí

Aktivní uhlí odstraňuje nečistoty z pokožky a mastnotu z pórů. Pokožka tak zůstane pružná a čistá. Stejně jako na pleť působí aktivní uhlí i na vlasy. Zanechává je lesklé a hebké a odstraňuje mastnotu a poškozené vlasy. Dřevěné uhlí je navíc na rozdíl od klasických šamponů 100% přírodní a šetrné k životnímu prostředí.

Aktivní uhlí můžete použít i na zuby

Uhlí může vybělit zuby, stačí ji používat 2-3krát týdně a uvidíte rozdíl.

Zbavuje vás zápachu z úst a chrání dásně před bakteriemi.

Zdroj: světkreativity.cz