Odříznul roli papírových ubrousků a vložil ji do plastové krabičky. Když jsem to viděla, udělala jsem to samé ihned doma.

0
(0)

Dalibor , 18. 01. 2021

Vlhčené ubrousky jsou jednou z nejužitečnějších a nejpraktičtějších věcí, které můžeme doma mít. Můžeme s nimi uklízet veškeré povrchy v jakékoliv místnosti. Hodí se, když máte na spěch a chcete jen rychle něco utřít, ale také když uklízíte každý kout, skulinku a štěrbinu ve vašem bytě či domě. Dnes vám představím, jak si své vlastní vlhčené ubrousky vyrobit doma, rychle, snadno a levně.

Proč si ubrousky vyrobit doma?

Vlhčené ubrousky jsou dostupné ve většině obchodů, ovšem dost často je jejich cena neúměrná výkonu. Nejsou efektivní – neuklízí, nebo jsou už dokonce vyschlé! Ubrousky jsou také ve většině případů napuštěny chemikáliemi, které mohou být nebezpečné pro vaši pokožku.

Ubrousky vyrobené doma jsou z tohoto hlediska bezpečnější – víte přesně, co jste do nich daly, jsou levnější a můžete si být jisté jejich výkonem. Co tedy budete potřebovat pro výrobu vlastních vlhčených ubrousků?

  • Roli suchých papírových ubrousků.
  • 350 ml vody.
  • 50 ml čistého, stoprocentního alkoholu.
  • Lžíci tekutého čistícího prostředku.
  • Vzduchotěsnou nádobu.

Postup

Roli s ubrousky rozřízneme na půl a jednu půlku „nacpeme“ do nádobky naší volby. Poté smícháme vodu, alkohol a čistící prostředek. Do této směsi můžete přidat například i citrónovou šťávu nebo další čistící prostředky a přísady, podle toho, co se vám bude hodit.

Směs z vody a alkoholu vylijeme do nádoby s ubrousky. Ty za zhruba pět minut nasáknout veškerou tekutinu, kterou mohou, a přebytek můžeme vylít. Ze středu ubrousků opatrně vyjměte roli, ke které byly přilepeny. Následně nechte ubrousky zhruba hodinu až dvě dýchat bez víka, ovšem po uplynutí této doby už na víko nesmíte zapomenout – ubrousky by vyschly a vy byste postup musely opakovat.

Takto připravené a vyrobené ubrousky můžete ihned použít pro úklid a váš dům bude jen zářit čistotou!