Vlašské ořechy patří mezi domácí superpotraviny: jaké mají účinky na vaše zdraví

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2020

Tyto ořechy se už nějaký ten čas používají v lidovém léčitelství a známe je i při běžné přípravě jídel, ať už doma nebo v restauracích.

Východní medicína pomocí nich praktikuje léčebné procedury a na Kavkaze je jeho strom považován za posvátný.

Stimulují mozkovou činnost

Tvar ořechové skořápky připomíná náš mozek, což vede k mnoha tvrzením, že pomáhá naší mysli. Jde o jeden z mála případů, kdy to je skutečně tak.

Omega-3 mastné kyseliny, nacházející se v těchto ořechách, se ve velkém množství podílejí na tvorbě mozkových buněk.

Nasytí vás

Mají vysoký obsah kalorií – 100g vlašských ořechů obsahuje 654 kalorií, což je dvakrát více než u těstovin nebo pohanky. Tráví se pomaleji a proto máme pocit plného žaludku na delší dobu.

Pro zachování funkčnosti žaludku není nic lepšího, než si dát pár oříšků mezi snídaní a obědem. Jsou lépe stravitelné v dopoledních hodinách, dodají vám vyváženou energii a nenechají vás hladovět.

Snižují riziko kardiovaskulárních chorob

Vědci zjistili, že ořechy zlepšují vrstvu buněk lemující povrch cév. Stabilizují krevní tlak a brání v tvorbě krevních sraženin, čímž snižují jejich vznik.

Tinktura z těchto ořechů se používá k léčbě a prevenci ischemických chorob srdce: angina pectoris, arytmie, srdeční infarkt. Z ořechů se dá vyrobit dokonce i lahodný džem!

V kosmetice

Olej z vlašských ořechů se používá nejen k léčení, ale i v kosmetice, protože má omlazující účinky na pokožku, posiluje vlasy a nehty. Velmi snadno se vstřebává a zanechává hedvábně jemnou a zregenerovanou pleť.

Obohacuje tělo o jód

Vysoký obsah jódu je výhodou pro ty, kteří trpí onemocněním štítné žlázy. Jak víme, jód reguluje látkovou výměnu v těle, bez níž by byl náš život nepředstavitelný. Ořechy se doporučují i ​​lidem žijícím v oblastech se zvýšenou radiací.

Jód nacházející se ve velkém množství na kůře ořechů, dokáže zabarvit ruce jejich sběratele.

To, že vlašské ořechy mají vysokou kalorickou hodnotu je sice pravda, ale pokud je nebudete jíst po kilech, nemohou vám uškodit. Každý den byste se měli dopřát jednu hrst ořechů a nemusíte se bát, že byste z nich přibrali.

Právě naopak, zlepší váš metabolismus a pomohou vám dopracovat se k vysněné postavě! Můžete je konzumovat spolu s červenou řepou, medem a podobně.