Víte že ibalgin na coronavirus nepomáhá? Lepší je paralen, ten ovšem nedostanete a řada lidí se kvůli tomu začíná bouřit.

0
(0)

Dalibor , 28. 03. 2020

Nacházíme se v těžké době, kdy se všude kolem nás šíří nebezpečný coronavirus. Vlády zemí dělají různá bezpečnostní opatření a omezení, ale i přesto si virus vybírá své oběti. K dispozici je široký seznam příznaků, podle kterých můžete zjistit, zda virus napadnul i vás. Mnoho lidí to neřeší a zkouší to doma vyležet sami. Je známo, že coronavirus má podobné symptomy a průběh jako klasická chřipka, na kterou mnohdy stačí zázračná růžová pilulka ibalgin a hromada spánku a odpočinku. Z toho důvodu ho lidé jí i v případě coronaviru.

 

Ibalgin na tuto infekci však nezabírá, spíše naopak, zhoršuje ji.

 

Mnohem lepší je užívat paralen, jenže ten je v současné době nedostupný.

Prázdné lékárny


Před příchodem coronavirové infekce do České republiky zažily lékárny opravdový nával zákazníků. Lidé měli strach, a proto vzali lékárny útokem a vykoupili téměř všechny léky na bolest a horečku, mezi něž patří samozřejmě ibalgin i paralen. V lékárnách toho moc nezbylo, protože lidé si udělali opravdu velké zásoby s tím, že budou tyto léky používat na případnou nákazu.

Ibalgin zhoršuje stav


Netušili ovšem, že takový ibalgin na coronavirus nezabírá. Studie totiž odhalili, že ne všechny léky na chřipku nebo infekci musí účinně zabírat také na coronavirus. A právě růžový lék Ibalgin, který je znám jako univerzální lék proti bolesti, na nový typ viru nezabírá. Dokonce může průběh tohoto onemocnění značně zhoršit. Podle Světové zdravotnické organizace, je mnohem lepší při horečce dostat do těla paracetamol, který je obsažen v léku s názvem Paralen.

Paracetamol funguje, ale není


Nevhodné užití Ibalginu ukazuje případ malé čtyřleté Amelie, která dostala vysokou horečku a těžký kašel.

 

Rodiče ji dali růžovou pilulku a stav dcery se výrazně zhoršil. Z toho důvodu se použití tohoto léku na nový typ viru výrazně nedoporučuje. Lepší je tedy užívat paracetamol v paralenu, ale toho je v současné době nedostatek. Statistiky uvádějí, že za jeden týden se prodaly měsíční zásoby tohoto léku, což je cca 300 tisíc balení. I přesto by měli být lidé zodpovědní a neměli by to přehánět s dávkováním.