Víte, že člověk s neustálými stížnostmi a negativním přístupem,zbytečně vysává vaši životní energii?

0
(0)

Tomáš , 14. 06. 2019

Všední chování člověka se liší u každého z nás. Jsou lidé, kteří se neustále usmívají a jsou lidé, kteří většinu svého času jsou naštvaní a nespokojení. Z tohoto důvodu existuje určitá empatie, aby lidé spolu mohli problémy řešit a dokázali se vcítit do situace druhého. V případě takové empatie dokáže jeden člověk druhému dodat pozitivní energii, ale víte, že exstuje i způsob, jak jeden člověk vysává energii z toho druhého? Negativní lidé vysávaji vaši energii života.

Negativita

Každý dobře ví, že jsou určité situace, které se jeví jako problém a komplikují nám život. Člověk, který je vesměs milý a pozitivní, je potom díky těmto událostem smutný a podrážděný a vydává taktéž negativní energii. 
Takové osobě můžete pomoci právě díky emaptii.

Jsou mezi námi ale i tací lidé, kteří se svou negativitou žijí víceméně neustále a ať se snažíte sebevíc, jejich nálada se na dlouho nezlepší a oni svým upovýdaným přístupem o problémech vysávaji energii ze svého okolí. 

Vliv negativní osoby

Často si to vůbec neuvědomujeme, ale negativní člověk na nás může mít velký vliv. Většina lidí mluví o svých problémech s cílem získat podporu a tím získat pomoc. Poté jsou ale tady lidé, kteří o svých problémech mluví neustále a určitou formou své problémy hází na lidi kolem sebe. V tuto chvíli bychom měli být na pozoru, protože pokud se problém dané osoby stává i našim problémem, už jen třeba tím, že nás to také začne trápit, protože takoví lidé jsou negativní a špatní. Tito lidé vám vnutí své pocity a tím vás ovlivní. 

Zacpěte si uši

Žádný problém není v tom vyslechnout problémy druhého člověka, ale pokud se jedná o člověka, který ve svém životě vše řeší jako problém, raději ho neposlouchejte. Nejlépe pro sebe uděláte, když se tomuto člověku budete vyhýbat. Už se totiž nejedná jen o problém, ale o velmi silnou negativní energii, kterou vám dotyčný předá. Debata s tímto člověkem nemá cíl a vy se budete cítit bez energie a unavení. 

Řešení

Takřka každý problém má určité řešení. Lidé, před kterými vás varujeme ale své problémy neřeší, jen je neustále opakují, ale nejednají.  Vy totiž vynaložíte spoustu energie na to, abyste takovému člověku poradili, ale on radu nepotřebuje, on totiž nezakročí. Pouze vám tyto rpoblémy bude neustále opakovat a předávat vám negativní energii. Nebude trvat dlouho a budete se cítit stejně, jako dotyčný. 

Jak s takovým člověkem mluvit?

Prvním pravidlem je udržovat si od této osoby odstup. Pokud se od daného člověka nebudete držet dál, polapí vás a vaši energii. Vyhýbejte se situacím. kdy jste sami. 

Druhým pravidlem je, neukázat takovému člověku svou slabinu. Někdy o tom ani dotyčný sám neví, ale bývají dokonalými manipulátory. Proto je nutné udržovat jasné hranice toho, co s vámi může řešit a do jaké hloubky. 
V případě, že člověk překročí vaši hranici, nebojte se a hovor ihned ukončete. Jen tak totiž uniknete vysávání a danému člověku dáte najevo, že zašel příliš daleko.