Každý večer si před spaním masíruju obě chodidla. Důvod vás mile překvapí a začnete to dělat také.

0
(0)

Dalibor , 15. 12. 2020

Nohy jsou snad nejvíce vytížená část našeho těla. Nosí nás od chvíle, co vstaneme z postele a do doby, než uléháme, je neustále používáme. Je proto s podivem, že na prstech, chodidlech a kotnících se nachází velký počet nervových zakončení všech orgánů v těle. A možná to příroda zařídila dobře. Tím, jak nohy používáme, si vlastně masírujeme chodidla, a tím i vnitřní orgány. Pokud však máte sedavé zaměstnání, trpíte stresem, přepracovaností, trpí i tělo. Proto můžete k uklidnění, odbourání stresu, nervozity použít před spaním masáž nohou. Uvidíte, že budete lépe spát, a celkově se i lépe cítit.

Masáže znali už naši prapředci

To že masírování různých částí těla mělo blahodárné účinky, věděli lidé už dávno. Obzvlášť východní medicína v tom získala bohatou praxi. Používali k tomu i esenciální oleje, aby se síla masáže umocnila. Vy však můžete masáž provádět na sucho, nijak to výsledek neovlivní. Když cítíte, že jste napjatí, a hlavou se vám honí tisíce myšlenek, na klidný a vydatný spánek to nevypadá. Těsně před spaním si zkuste namasírovat nohy.

Jak masáž provádět

Masáž provádějte alespoň 10 – 15 minut. Začněte tím, že promasírujete chodidla. Pak přejděte na prsty. Vezměte každý prst zvlášť, a několikrát ho masírujte oběma směry. Můžete používat obě ruce. Pak se vraťte k chodidlům. Krouživými pohyby masírujte celou plosku od prstů k patě a zpět. Nespěchejte, pomalu, někde pocítíte bolest, tam je blok. Toto místo můžete masírovat intenzivněji. Od paty přejděte ke kotníkům, a ty masírujte po obou stranách. Nakonec promasírujte nárt, a skončíte u prstů. Na závěr jakoby jste chtěli povrch těla setřít, od kotníků k prstům rukama kůži jemně uhlaďte. Už teď můžete cítit, že napětí v těle polevilo, myšlenky se zklidnily, a dostavila se únava. Spánek přijde snáz, a mnohem více si odpočinete.

Co vlastně masáž způsobuje

Protože všechny orgány v těle mají zakončení na různých místech pod kůží, masáž je dokáže aktivovat. V některých orgánech neproudí energie, a máme tam blok. Ten lze masáží odstranit, a tok energie v těle harmonizovat. Když se vše uvolní, tělo může pracovat, aniž by vydávalo energii navíc, a může tak více odpočívat. To nás zklidňuje, a my si snáze odpočineme. Masáž dokáže dobře snížit celodenní stres, uvolnit napětí, zklidnit naši mysl, a ponořit se do klidu. Ne nadarmo se v masážních salonech používá hudba, a to ta, která dokáže uklidňovat. Tak s chutí do toho.