Víte, které potraviny způsobují váčky pod očima? + BONUS, jak se jich zbavit

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2020

K oteklým očím a tmavým kruhům pod očima může dojít z mnoha důvodů, včetně dědičných rysů obličeje, alergií, stresu, únavy očí a individuálních vlastností kůže, jako je například její textura. Zatímco některé domácí prostředky, jako například uklidňující plátky okurky, studené obklady a podobně Vám mohou dočasně pomoci zbavit se oteklých očí, trvalé řešení závisí na příčině jejich vzniku.

Víte, kvůli kterým potravinám máte váčky pod očima?


Konzervy


Rádi kupujete cizrna a fazole v konzervě, protože jejich snadněji a rychleji uvaříte? Tyto potraviny v sobě mají hodně sodíku, který se používá během procesu konzervace. Nadměrná konzumace může vést hned k několika zdravotním problémům a váčky pod očima jsou jedním z nich. Nemusíte hned přestat konzervy kupovat, před použitím je ale opláchněte v čisté vodě, abyste sodík odstranili.

Rajčata

Rajčata obsahují stejně jako mnoho solaninu. Ten podporuje tvorbu zánětů a otoků. Pokud tedy máte často nateklé oči, zkuste rajčata z jídelníčku na chvíli vyřadit. Pokud problém zmizí, tak máte jasno.

Bílý chléb

Trpíte alergií na pšenici, ječmen či žito? Nebo máte intoleranci na lepek? Když si nedáte pozor a budete konzumovat pečivo, které obsahuje jednu z těchto potravin, která vašemu tělu nesedne, způsobí to u vás nadýmání a otoky. V tomto případě se budete muset například s chlebem s pšeničným základem rozloučit a nahradit ho nějakou alternativou.

 Mléko

Nesnášenlivostí laktózy trpí více lidí, než byste čekali. Jedna ze studií dokonce udává rozmezí od 65 do 70% dospělé světové populace.

Zjistěte, zda k těmto alergikům patříte a eliminujte množství mléčných výrobků, abyste se vyhnuli otok a nadýmání. Nezapomeňte, že většina zmrzlin mezi mléčné výrobky patří také!

Cukr


Cukr je jednou z potravin, které nejvíce podporují záněty po celém těle. Kolem očí to je však nejviditelnější, kůže je tam tenká a náchylná k otoku. Vyřazení nebo alespoň omezení cukru vám dá mnoho dalších zdravotních výhod. Umělé cukry nebo sladidla jsou stejně nebezpečné.

Chilli papričky

Kromě toho, že se v nich stejně jako v rajčatech nachází solanin, obsahují kapsaicin, který způsobuje pálení a zanícení tkání. Tento zánětlivý proces se může projevit hlavně v oblasti očí, které jsou pak nateklé.

A po čem váčky pod očima naopak zmizí?

Petržel pomáhá ledvinám vypouštět z těla přebytečné množství tekutin. Také zkuste začít snídat ovesné vločky. Nafouklé oči se totiž často objevují při zácpě, které vláknina pomáhá předcházet. Podporuje totiž pohyby ve střevech a vyprazdňování.

Na oteklé oči pomáhá také avokádo, lepší je ale v tomto případě použít jej zvenčí. Když nakrájíte plátky avokáda a dáte si je alespoň na deset minut přes oči, díky vitamínu K vám vyblednou kruhy pod očima a také se zmenší nebo zcela zmizí i vačky.

Osvědčeným receptem na unavené a oteklé oči jsou také plátky okurky. Dejte si je na oči, nechte působit patnáct minut a uvidíte, jak budete mít hned zářivější pohled.