Tato činnost vám ničí páteř a způsobuje bolesti zad a krční oblasti. Vyvarujte se tomu i vy.

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2020

Páteř je pro naše tělo opora, o kterou se velmi často zapomínáme starat. Nezáleží na tom, kolik vám je let, problémy s páteří mohou mít lidé už kolem 30 let. Ve stáří je ale páteř znatelně více namáhaná, proto si přečtěte, na co si dát pozor.

I obyčejné čištění zubů má negativní vliv na páteř 

Pokud u čištění zubů stojíte u umyvadla, je zatížení páteře mnohem větší. Páteři ulevíte tím, že si jednu ruku opřete o okraj umyvadla. Sklon páteře tak bude o něco lepší. 

Podlahu vytírá každý z nás alespoň jednou týdně. Pokud vytíráte hadrem a jste přitom vkleče, ubližujete své páteři mnohem více, než když použijete modernější způsoby, jako je například mop nebo vysavače, které zároveň vytírají podlahu.

Mytí nádobí představuje velkou zátěž pro páteř. Stojíme totiz u dřezu ohnutí a s napnutými pažemi. Tím se rychle unavují meziobratlové plotýnky, což vede k bolestem zad či lopatek. Pomocí si můžete židlí, na kterou si kleknete a uleví tím páteři.

Zavazování tkaniček je náročné pro spoustu lidí. Dennodenně namáháme svoje kosti a klouby. Nejlepším způsobem, jak si boty zavázat a přitom nezatěžovat páteř, je sedět s jednou nohou nahoře než například sedět v dřepu nebo se ohýbat.

Nošení nákupu nebo tahání těžkých předmětů pro páteř není nic zdravého 

Batohy dnes vidíme na studentech i dospělých. Je to nezbytná součást společnosti. Často ale chybujeme v tom, že je nosíme na jednom rameni. Váha tak není rozložená rovnoměrně a to má negativní dopad na naši páteř. Při nákupu batohu tak koukejte na to, aby měl široké popruhy a noste ho na obou ramenech.

Nošení těžkých nákupů, především v jedné ruce, není vůbec zdravé pro naše kosti. Nejlepší je využít obě ruce, a nákup si rozložit do dvou tašek. Rozložíte tak váhu na obě strany a páteři se uleví. To stejné platí při nošení těžkých břemen. Pokud se pro něco sehneme, a následně to zvedneme, veškerá váha jde na naše záda.