Vzala zubní pastu a nanesla si jí na nehty. Až zjistíte proč, budete to dělat také. Doporučujeme.

0
(0)

Dalibor , 17. 02. 2021

Zubní pasta je známá především tím, že se s ní čistí zuby. Použita může být ale na mnohem více věcí, než je obyčejné čištění zubů. Kromě toho účelu najdete ještě mnoho desítek různých aplikací, u některých se možná budete divit, že opravdu fungují.

Kromě níže zmíněných se mohou najít ještě další, neobjevené možnosti

Pokud máte problém se stříbrnými příbory, použijte na ně zubní pastu. Stříbro není levné, a pokud se vám podaří ho vyleštit, můžete tím zvýšit jeho hodnotu. Zubní pasta totiž skvěle stříbro vyleští a bude mnohem lepší než speciální prostředky, které koupíte v obchodě. Budete potřebovat malé množství. Použít ji můžete také na zlaté šperky.

Pomocí zubní pasty můžete vyčistit také světlomety u svého auta. Vytlačte jen malé množství pasty na houbu a světla přejeďte. Po nečistotách nezůstane ani stopa. Pokud máte doma staré piano, které už má žluté klávesy, vyzkoušejte pastu na zuby. Stačí houbičku namočit do pasty a vyčistit klávesy.

Zubní pasta je také skvělým pomocník při čištění obuvi pro volný čas. Tenisky budou rázem jako nové. Pastu vymačkejte na houbu, otřete jí tenisky a určitě uvidíte, že budou jako nové. Tenká vrstva zubní pasty může chránit brýle před zamlžováním. Přestanete mít problémy, kdykoliv vstoupíte z chladné místnosti do teplejší. Stejně bude pasta fungovat také před sprchováním.

Barvíte si vlasy? Určitě bojujete se skvrnami na ručnících

Zubní pasta dokonale odstraní stupy po sklenicích na stole, které možná rozčilují nejednu ženu. Stejně tak odstraní skvrny od inkoustu na vaší oblíbené halence nebo košili. Stačí vytlačit kousek pasty na skvrnu a nechat působit 24 hodin. Poté košili vyperte jako obvykle a mělo by být po problému.

Pokud si ráda pravidelně barvíte vlasy, mohou se ušpinit ručníky. Tyto barvy nejdou vyprat, a tak na řadu musí přijít právě zubní pasta, která vás skvrn zbaví jednou provždy. Pasta je skvělá také na svědění nebo zarudnutí po kousnutí komárem. Už se nebudete muset obávat různého hmyzu, pokud půjdete na procházku lesem.

Efektivně funguje také při léčbě akné nebo čištění žehličky. Zubní pastou můžete také vyčistit displej svého telefonu. Kromě tenisek ji můžete využít také na jinou obuv, zajistíte tím nejen čistotu, ale také svěží vůni.

Špinavé kovové a litinové nádobí už nebude problém

Jestli jste odborníci na rozlitou kávu na koberci, vytlačte na ni pastu a kartáčujte, dokud se skvrny nezbavíte. Opláchněte místo vodou a vyčistěte šamponem. Litinová pánev nebo kovový hrnec se snadno ušpiní sazemi nebo rzí. Použijte pastu, abyste špinavá místa umyli.

Zubní pasta vám při mytí rukou nejen eliminují zápach, ale také je účinný čistič. Díky své vůni odstraníte zápach z česneku nebo ryby. Termosky jsou báječnými pomocníky hlavně v zimě, ale také se mohou snadno znečistit, protože se hůře myjí. Použijte zubní pastu, abyste nečistoty odstranili. Stačí termosku naplnit horkou vodou, přidat pastu a protřepat.

Poškrábaná CD a DVD můžete pomocí zubní pasty renovovat. Stejně tak se zbavíte škrábanců na autě. Na místo vymačkejte pastu a otřete ji měkkým hadříkem. Poté očistěte čistým hadříkem a uvidíte, jak se bude automobil lesknout. Dobře funguje zubní pasta jako lepidlo na plakáty. Stačí ji nanést do všech rohů, přilepit a máte hotovo. Navíc se plakát bude lépe odstraňovat.

👍 Tento návod je užitečný