Víte, jaké účinky má meduňka? Nejenže pomáhá usnout, ale je i mnoho dalších důvodů, proč této bylince dát šanci

0
(0)

Dalibor , 01. 05. 2020

Meduňka patří mezi ty známější bylinky, které lze vypěstovat i na balkoně. Pro ty nenáročné existuje možnost koupit si ji už vysušenou ve formě čaje. Má příjemnou citrónovou vůni a nasládlou chuť. Meduňka je velmi oblíbená při problémech s nespavostí, protože zklidňuje organismus. No má také mnoho jiných výhod, proč šálek čaje z meduňky určitě nezaškodí.

Vitamíny

Ačkoliv se to nezdá v této bylince je ukrytých hned několik vitamínů. Vitamín B mnoho lidí dostává do těla prostřednictvím pilulek z lékárny. Meduňka nabízí mnohem zdravější a výhodnější alternativu díky, které se do těla dostane B1, B2 a dokonce i B3. Také v ní nechybí vitamín C.

Léčí ekzémy

Meduňka je skvělá i při řešení ekzémů. Mohou za to její antibakteriální vlastnosti, kterými se už nejednou proslavila. Stejně příznivě působí i při problémech a neustále se vracející plísní na nohách. Podobně jako heřmánek působí i při ranách. Také je výborným řešením při vznikajících herpes.

Pomáhá při hubnutí

Meduňka pomáhá při správné výměně látek v těle, protože zajišťuje správnou přeměnu sacharidů v těle. Právě proto je meduňka přidávána i do různých čajových směsí, které jsou určeny pro tento účel. Obsahuje látky, které jsou podstatné i pro tvorbu energie v těle. Očišťuje organismus a vylučuje toxiny.

Lék na špatnou náladu

Je prokázáno, že tato bylinka potlačuje úzkostné stavy. Je využívána i ve léčiv, jako součást mnoha léků, pro její zklidňující účinky. Meduňka dokáže navodit pocit klidu a tím zabraňuje každodennímu stresu a nervozitě. Doporučuje se pít večer, protože může působit uspávající.

Tlumí bolest

Silné migrény, kterých se ne a ne zbavit. S tímto si meduňka poradí také. Zmírňuje nepříjemné pocity, chuť na zvracení a bolesti. Při pravidelném užívání mohou dokonce pominout úplně. Je velkým pomocníkem i při menstruační bolesti.