Víte, jak si poradit v boji proti vypadávání vlasů?

0
(0)

Dalibor , 05. 11. 2020

Téměř každá žena, která rodila, ví o problému s vypadáváním vlasů. V těhotenství padají díky hormonům minimálně, pár měsíců po porodu to ale vypadá jinak, hormony naopak podporují masivní padání, ze kterého ženy šílí.

Zkuste vlasovou masku z cibule, medu a žloutku

Na internetu najdete spoustu rad a tipů, jak své vlasy oživit a zabránit jejich velkému vypadávání. Tímto receptem si zajistíte silnější a lesklejší vlasy, velkému vypadávání zabráníte již po třetím použití.

Na recept budete potřebovat pouze několik surovin:

  • 1 lžíci nastrouhané a vymačkané cibulové šťavy
  • 1 lžíci medu
  • 1 žloutek
  • 1-2 lžíce oleje (olej můžete navýšit podle potřeby)

Všechny ingredience smíchejte, až vznikne vodnatá hmota. Tu pak naneste na vlasové kořínky – pomoci si můžete například štětcem na barvení vlasů. Zbytek hmoty poté vetřete do celých vlasů. Nasaďte si koupací čepici, abyste zajistili lepší účinek, zabalte vlasy ještě do ručníku a nechte hodinu působit. Následovně vlasy umyjte běžným šamponem, který používáte.

Vlasová maska bude účinná, pokud v používání vydržíte

Ze začátku je potřeba masku používat pouze dvakrát týdně po dobu dvou týdnů. Během této doby můžete pozorovat výrazné zlepšení struktury vlasů a menší vypadávání. Poté můžete v kúře pokračovat a pro dosažení skvělého výsledku aplikujte hmotu jednou za týden. Celý průběh této přírodní léčby může trvat až dva měsíce a za tu dobu by se vlasy měly úplně oživit.

Vlasům škodí časté vysoušení fénem nebo kulmování

Nejlépe uděláte, pokud si umyté vlasy necháte uschnout volně na vzduchu. Ne každý ale má tu možnost a rád využije vymoženosti dnešní doby, jako je fén nebo kulma. Škodí také časté používání natáček a různých sponek. Pokud nosíte často vlasy v culíku, struktura vlasu se oslabuje a mohou se častěji lámat. Protože je pro takové ženy vhodný krátký sestřih, o který se nemusí tolik starat a bude vypadat mladistvě. Vlasy rostou rychle a za několik měsíců už zase budete mít jiný účes, který vám může vyhovovat více. Nebojte se experimentovat.