Víte, co vám pomůže v boji proti artritidě nebo bolesti zad?

0
(0)

Dalibor , 16. 12. 2020

Ricinový olej má spoustu zdravotních výhod a může pomoci v boji proti několika zdravotním problémům. Pochází z Indie a je bohatý na mastné kyseliny, zejména kyselinu ricinolejovou, která dodává oleji právě jeho léčivé vlastnosti.

Užitečný je nejen při léčbě artritidy

Ricinový olej má antibakteriální, antivirové a laxativní vlastnosti. To z něj dělá skvělý lék na chronickou zácpu. Užitečný je také při léčbě bolesti zad nebo artritidy. Navíc umí také stimulovat růst vlasů a zvlhčuje pokožku. Některé ženy ho používají dokonce na řasy, protože i těm může pomoci růst. Je ale důležité, aby se olej nedostal do oka, protože se tento způsob nedoporučuje.

My se ale v článku podíváme na to, jak ho používat proti bolesti zad. Při jeho používání je důležité být opatrný. Při nesprávném použití může být toxický. Používá se již po staletí na mnoho nemocí. Přírodní lék je nejen na zdravotní neduhy, ale také v péči o pokožku a vlasy.

Můžete ho najít také v textilním průmyslu k:

  • Výrobě pryže
  • Barvení
  • Výrobě laků

Můžete ho samozřejmě i konzumovat. Prospěšný může být pro zmírnění gastrointestinálních poruch a posiluje také imunitní systém. Díky svým vlastnostem, které jsou protizánětlivé, analgetické a antibakteriální se používá k léčbě artritidy a bolesti zad, kde ukazuje velmi dobré výsledky.

Hojí také akné nebo bradavice

V kosmetickém průmyslu ho najdete ve výrobcích pro dermatózu nebo keratózu. Pokud jde o péči o pleť, hodit se vám bude tento olej na jizvy po akné, když vás kousne hmyz, budete mít bradavice a mazové cysty.

Jestli si chcete ricinovým olejem ulevit od bolesti zad nebo artritidy, naneste trochu na postižené oblasti a jemně masírujte. Opakujte tak často, jak můžete, a brzy pocítíte úlevu od bolesti. Určitě se vyplatí mít ricinový olej doma, protože ho využijete místo drahých přípravků z lékárny.