Víte co se stane s vaším tělem, když si budete 25 sekund foukat na palec? Tyto zdravotní triky znají jen naše babičky

0
(0)

Dalibor , 21. 12. 2019

S čistým svědomím můžeme říci, že těla jsou zvláštní, ne? Jakmile nás něco začne bolet, in problém, který nás trápil je záhadně vyřešen. Nyní, když je období, kdy máme běžně ucpaný nos, bolest krku nebo jiné běžné záležitosti vám poskytneme tyto užitečné rady.

Aplikováním tlaku na některé konkrétní místa svou mysl dokážete rozptýlit natolik, že díky tomu překonáte ty nejvíce frustrující nemoci, starosti a bolesti.

Uklidnit škrábání a bolest v krku

Horký čaj a směs vody a soli dokáží poskytnout dočasnou úlevu, ale když máme lechtání v krku, není nic, co by nám umožnilo poškrábat se. Scott Schaffer, prezident centra Ucho, nos, hrdlo specializované centrum se prozradil pro magazín MEN'S Helthy tajemství, které by poskytlo trvalou úlevu. Doktor Scgaffer tvrdí, že vše co je potřeba udělat je poškrábat své ucho! Vysvětlil, že když jsou nervy v uchu stimulovány, vyvolávají reflex, díky kterému se v hrdle vytvářejí svalové křeče. Tento křeč zmírňuje lechtání. Každý ve vaší domácnosti vám v této chřipkové situaci poděkuje.

"Uklidněte" si nervy

Pokud vás stresuje svět kolem vás, a vy už nevíte jak relaxovat, opláchněte si obličej studenou vodou. Kombinace zadrženého dechu a pocitu studené vody na vaší pokožce oklame a zaměstná mozek reflexem potápění se. Tento reflex nutí vaše tělo účinněji využívat kyslík což zároveň způsobuje následně zklidnění. Rovněž i obyčejné pití studené vody vám může zajistit obdobný reflex. Tedy pro ženy je to příznivější, protože si nemusí zničit svůj make up.

Buďte stateční během darování krve

V případ představy jehly prepichujúc vaši kůži vám nabíhá husí kůže, zkuste se sami rozptýlit. Během toho, jak vám sestřička jde píchnout jehlu zkuste si jemně odkašlat. To vám odláká mysl od jakékoliv bolesti. Ale pro jistotu sestřičku předem varujte o tom, co mate v plánu, aby to nezpůsobilo nějaké komplikace.

Uvolněte i ten nejucpanější nos

Když váš tlak je nízký, zatlačte několikrát jazykem na podnebí a oběma palci zatlačte proti svému obočí. Tato síla způsobená proti kosti spolu s houpáním se dopředu a dozadu vám uvolní jakýkoliv hlen. Asi po 20 sekundách byste se již měly být schopny se zhluboka nadechnout.


Snižte možnost vzniku jizev po popáleninách

Namísto toho abyste hnali za balíkem s ledem který chcete položit na popáleninu, zkuste jemně tisknout polštářky prstů na postižené místo. To by mělo přivést kůži na původní tělesnou teplotu a zároveň snížit riziko vzniku puchýřů. Vaše pokožka se bude léčit přirozené a bude vez znatelného zjizvení po popálení.

Zbavte se bolesti zubů v okamžiku

Pokud máte citlivé zuby, tento trik vám změní život. Když začnete pociťovat vznik bolesti umístíte si led na záda vaší ruky. Potírejte si ho na zadní straně ruky v oblasti mezi palcem a ukazováčkem. Tato oblast je plná nervů které vypouštěj signály bolesti z ruky a obličeje do mozku a nízká teplota tyto informace před mozkem zablokuje.

Zbavte se nervozity nadobro

Zní vám to povědomě? Jste oblečeni a připraveni na velké rande ale motýli v břiše vás nutí stále na to myslet! Nyní dokážete oklamat své nervy tím, že budete foukat do svého palce. Zní to zvláštní ale tím, že to budete dělat, budete regulovat své dýchání a zároveň budete mít své nervy pod kontrolou, což uklidní i intenzitu úderů srdce. A motýli jsou pryč.

Zbavte se migrény a to hned !

Nepotřebujete drahé a návykové léky proti bolesti na léčbu a tišení migrény. Zkuste starověkou techniku s použitím tlakových bodů na úlevu i té nejhorší bolesti hlavy. Pomocí palce a ukazováčku vyvíjejte tlak na místě mezi ukazováčkem a palcem na druhé ruce. Podržte po dobu 2 minut na každé straně a současně krouživým pohybem mírně masírujte tato místa tzv. zablokovanou energii. To umožní průtok krve z hlavy do krku a uvolní tuto energii.

👍 Tento návod je užitečný