VIDEONÁVOD: Vejce oloupaná za 15 sekund? Muž ukázal skvělý způsob, stačí jen sklenice vody

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Vejce na snídani zná téměř každý. Vejce patří mezi nejvíce používanou živočišnou surovinu na přípravu pokrmů. Milují je lidé z celého světa. Někteří je konzumují pravidelně každý den a jsou schopni jich spořádat hromady. Vejce jsou potravinou, která v sobě obsahuje obrovské množství vitaminů a látek prospěšných pro naše tělo. Na konzumaci vajec, ostatně jako na konzumaci jiných živočišných produktů, existuje celá řada názorů. Jedno je ovšem jisté, pokud je chcete konzumovat, musíte si je tepelně zpracovat a následně zbavit skořápky. To mnohdy působí velké potíže, a proto si dnes ukážeme, jak to zvládnout během pár vteřin za pomoci sklenice a vody.


Pryč se skořápkou


Vejce je ideálním pokrmem na snídani, protože má spoustu důležitých vitaminů, které přes den jistě využijeme. Spousta lidí se vejcím vyhýbá třeba proto, že nemají čas na jejich loupání. Ano, pravda, loupání skořápky umí mnohdy velmi potrápit. Záleží samozřejmě, jakým způsobem si vejce chcete připravit. Tím nejznámějším je samozřejmě vejce natvrdo. Nyní se podíváme, jak skořápku odstraníte během 15 vteřin.

Zůstane celé vejce


Pokud nechcete přijít až o polovinu vejce neprofesionálním zbavováním se skořápky, máme pro vás řešení. Brilantně rychlý a jednoduchý způsob vám zabere jen 15 vteřin. S jeho pomocí snadno odstraníte skořápku z vejce a z něj neubudu ani kousek. Budete k tomu potřebovat pouze uvařené vejce, sklenici vody a chladnou vodu. Místo provedení je nejlepší nad umyvadlem nebo dřezem. Nyní se podíváme, co je nutné provést, abyste dosáhli vytouženého cíle.


Zalít, protřepat a sejmout


Vezměte si sklenici a vložte do ní vejce uvařené natvrdo.

 

Poté do sklenice nalijte nebo přímo napusťte studenou vodu tak, aby bylo vejce pod vodou.

 

Následně jednou rukou ucpěte sklenici a silně s ní zatřepte. Třepte pravidelně v tempu po dobu 15 vteřin. Během třepání začne skořápka praskat a voda se začne prodírat skulinkami. Skořápku pak snadno sejmete jedním tahem. Podívejte se pro jistotu na vložené video.