Více než léky zabere na bolesti kloubů jeden druh oleje a my vám řekneme jaký.

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Obsahuje mnoho pozitivních sloučenin, má silné léčivé vlastnosti a je celkově prospěšný pro naše zdraví. Řeč je o ricinovém oleji, který vás může zbavit bolesti kloubů, zad nebo jiných onemocnění.

Používal se již ve starověké Indii

Jeho účinky jsou známé už tisíce let. Bylo již několikrát vědecky prokázáno, že je ricinový olej bohatý na zdravé tuky a mastné kyseliny, jako je třeba kyselina ricinová. Má několik silných vlastností, takže díky svými antibakteriálními nebo analgetickými účinky pomůže proti bolestem kloubů, zad nebo zánětu sedacího nervu.

Stimuluje také růst vlasů, vyzkoušet ho opatrně můžete také na řasy. Zvlhčuje pokožku, odstraňuje také chronickou zácpu, sám o sobě posiluje imunitní systém a také zklidňuje žaludek a střeva, pokud vás trápí tyto problémy. Bojuje úspěšně proti akné, bradavicím a cystám.

Stačí jen nanést olej a masírovat

Ricinový olej se často používá v kosmetických přípravcích, díky svým úžasným vlastnostem. Kromě toho se využívá k výrobě:

  • Pryží
  • Barev
  • Laků
  • Tkanin

Pokud trpíte bolestí zad, máte artritidu nebo se chcete zbavit zánětu sedacího nervu, není nic jednoduššího než si zakoupit ricinový olej, nanést ho na bolavé místo a jemně masírovat. Tento postup opakujte několikrát denně, dokud nepocítíte zlepšení.

Užít ho můžete také vnitřně, detoxikuje tělo a pročisťuje střeva. Působí jako projímadlo při zácpě. Je ale důležité dát pozor na přesné dávkování. Vyživuje suché rty, doporučuje se pro oční okolí, hydratuje suchou pokožku.

Vyzkoušejte také zábal z tohoto oleje na vysušená chodidla. Stačí vetřít pár kapek oleje na nohu a tu zabalit na asi 30 minut do potravinové fólie. Olej se vstřebá do pokožky a zanechá vám jen jemná chodidla. Jestli máte suché vlasy, můžete vetřít pár kapek oleje i do nich. Podporuje růst vlasů a také zabraňuje jejich lámavosti. Masku na vlasy si můžete ve vlasech nechat klidně i celou noc, vlasy tím posílíte a během jednoho měsíce budou působit mnohem zdravěji.