Toto jsou dobroty, které se můžete dovolit i po čas hubnutí. Zkuste to tou příjemnou cestou.

0
(0)

Dalibor , 30. 09. 2020

Zní to jako splněný sen každého, kdo se někdy pokoušel shodit nějaké to kilo. Přiznejme si, že s prázdným žaludkem odchází dobrá nálada. Jsme vystaveni velkému pokušení při každém pohledu do ledničky. V hlavě nám běží výčet toho, co všechno bychom si mohli dát dobrého, jen kdybychom to sami sobě dovolili.

Je tady řešení. Dopřát si totiž můžete některé nízkokalorické potraviny.

Hlavními zástupci jsou:

  • Zelenina
  • Ovoce
  • Luštěniny
  • Protein

Rukola, zelený salát

S touto zeleninou nedodáte tělu téměř žádné kalorie, ale pouze vitamíny A, C, kyselinu listovou a železo. Přibírat na váze určitě nebudete, ani když je budete konzumovat v neomezeném množství.

Rajčata, okurky, celer

Rajčata obsahují lykopen, což je známý antioxidant, který podporuje imunitní systém. Společně s celerem a okurkou dopřejete tělu vitamíny A, B, C, K, kyselinu listovou, chrom a draslík. Tato zelenina nemá téměř žádné kalorie. Okurky neloupejte, prospějete svému zdraví ještě o trochu více.

Květák, brokolice, kapusta

Téměř bez kalorií a s vysokým podílem vody je i tato zelenina, která je nejzdravější v syrovém stavu. Obsahuje vitamíny A, C, E, K, jód a vlákninu. Snadno vám pomůže překonat hlad.

Meloun

Něco pro milovníky sladkého. Z 90 % jej tvoří voda, ale obsahuje více než polovinu doporučené denní dávky vitaminu A a C.

Jahody, borůvky, ostružiny

Výborný antioxidant, s velkým podílem vlákniny a vitamínů A, B, C.  S tímto nízkokalorickým ovocem na váze určitě nepřiberete.

Pomeranč, grapefruit

Toto ovoce bychom měli jíst nejenom proto, že skvěle chutná, je bohaté na vlákninu a obsahuje vitamin C.  Grapefruit vám kupříkladu bude velkým pomocníkem při stabilizování hladinu cukru v krvi. S tímto ovocem dietní prohřešek neuděláte.

Zelený hrášek

Hrách obsahuje velmi málo kalorií. Zhruba 81 kcal na 100 g hrášku, je bohatý na vlákninu a bílkoviny.

Popcorn

Dopřejte si večer misku pražené kukuřice, kterou snadno připravíte bez tuku v mikrovlnné troubě, nebo obyčejném kastrůlku. Svému tělu dodáte několik stopových prvků a tolik potřebnou vlákninu.

Vejce

Základním stavebním kamenem pro vaše tělo, po kterém určitě nepřiberete na váze je bílkovina neboli protein. Obsahují jej např. vejce. Pro zdravější večeři namůžete udělat více, než když smícháte několik bílků s rajčaty. Vyhnete-li se tuku, máte zdravou a dietní omeletu.

Ukázali jsme si několik potravin, se kterými bude vaše hubnutí jednodušší. Dokážou zahnat chuť na sladké, hlad, nebo jen dlouhou chvíli u televize. Vzpomeňte si na ně dřív, než sáhnete po brambůrkách.