Většina z nás je máme v zahradě ale neznáme tento zázračný účinek: Černý rybíz vás vyléčí a nemusíte ho jen jíst!

0
(0)

Dalibor , 19. 06. 2020

Drobné bobule skrývají řadu vitamínů a minerálů prospěšných pro zdraví. Máte rádi červenou a bílou? Ale měli byste vědět jednu důležitou věc - ty černé jsou nejzdravější. A nejen rybíz, ale všechny bobule obecně. Jejich účinky by však měly znát zejména lidé starší 50 let, kteří jsou nejvíce ohroženi výskytem závažných chorob a postupným oslabováním mentálních schopností.

Co léčí černý rybíz ?

Černý rybíz je velmi bohatý na vitamin C ve své nejčistší formě. Kromě toho jsou skvělým zdrojem vitamínu E, vitamínů B a železa. Jen 100 g ovoce pomůže s průjmem a zmírní zažívací potíže. Mají diuretický účinek na tělo a často se používají při léčbě zánětů močových cest. Díky rutinu a citrinu jsou tmavé bobule vhodné pro lidi s křečovými žilami. Pijte sušené ovoce a čaj z listů s bolestmi v krku nebo horečkou.

Zázrak pro pro naše tělo, kteří by měli znát hlavně lidé po 50-tce

Černý rybíz je velmi důležitý v prevenci rakoviny ve stáří a je strážcem zdraví kardiovaskulárního systému. Udržuje pružné krevní cévy a zlepšuje jejich průchodnost.

Po 50 letech se mentální schopnosti postupně zhoršují a existuje také riziko propuknutí demence nebo jiných nemocí. I černý rybíz vás před tím chrání. Starší lidé se důrazně doporučuje jíst velké množství čerstvého černého rybízu.

Černý rybíz proti cukrovce

Plody černého rybízu jsou absolutní jedničkou v počtu vzácných vitamínů a minerálů. Žádné jiné bobule se s nimi v tomto neshodují.Černý rybíz zabraňuje cukrovce a udržuje stabilní hladinu cukru v krvi.

Ledvinové kameny a jiné onemocnenění

Černý rybíz může pomoci při léčbě chronických onemocnění průdušek a horních cest dýchacích. Celkově posilují imunitu. Bobule a listy černého rybízu pomáhají bojovat proti ledvinovým kamenům, regenerují játra a dýchací cesty a pomáhají předcházet ateroskleróze.

Dekorace černého rybízu mají protizánětlivé a dezinfekční účinky, pokud vymačkáváte šťávu z bobulí, je velmi účinný při léčbě anginy pectoris.

Každý, kdo pravidelně konzumuje plody černého rybízu, se nemusí vůbec starat o infekční choroby.

Bylo zjištěno, že všechny užitečné vlastnosti černého rybízu jsou dokonale zachovány i při zpracování ovoce (jako je džem, kompoty, sušené). Pokud pravidelně konzumujete produkty z černého rybízu, bojujete proti anémii, hypertenzi a žaludečním vředům.

Měli byste je také konzumovat v případě problémů s křečovými žilami, protože zlepšují jejich průchodnost.

Rybíz může působit jako mírné projímadlo. Pokud máte v těle nedostatek vápníku, najdete ho v bobulích černého rybízu. Rybíz může být černý nebo červený, bílý nebo zlatý. Všechny tyto různé odrůdy jsou jediným druhem růstu keřů a léčivých funkcí, které jsou zhruba stejné.

Léčí a nemusíte ani konzumovat: toto dokáží rybízové ​​listy

Pokud se na vaší kůži objeví vyrážky, svědění začalo bez zjevného důvodu a nevíte, co dělat - listy rybízu vařte předem a poté obličej omývejte vývarem nebo přidejte do koupele. Udělejte to několikrát, abyste se zbavili svědění a kožních vyrážek. Ale to není vše:

Používám rybízový dresink na bolavá kolena. Vařte asi 30 listů listů černého rybízu v 500 ml vody a nechte ho vyluhovat po dobu 15 minut zakrytým víčkem. Namočil jsem hadřík do odvarů, položil na něj listy, složil je a aplikoval ještě horký obklad na koleno. Zakrývám fólií a obvazem teplým ručníkem. Obklad necháme působit přes noc a opakujeme podle potřeby.

Co obsahují listy černého rybízu:

 • Listy obsahují více vitamín C více než bobule, aktivně bojují se zlatým stafylokokům, bakteriemi a záněty.
 • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čistí krevní cévy, čímž snižují riziko srdečního infarktu a mrtvice.
 • Podporují zdraví kostí, nehtů a zubní skloviny.
 • Pozitivně ovlivňují nervový systém a zvyšují odolnost vůči stresovým situacím.
 • Pozitivně ovlivňují metabolismus a odstraňují únavu a pocity těžkosti a slabosti.
 • Používají se jako podpůrná léčba při problémech s ledvinovými kameny.
 • Odstraňují z těla toxické látky.
 • Mají pozitivní vliv na reprodukční systém. Pomoc během menopauzy a odstraňují příznaky bolestivé menstruace.
 • Regulují činnost svalů.
 • Urychlují léčbu při onemocněních průdušek a horních cest dýchacích.
 • Sdílejte na tvorbě kostí a pojivových tkání.
 • Urychlují trávení sacharidů.
 • Normalizují fungování centrálního nervového systému.
 • Odvar z listů černého rybízu pomáhá odstraňovat z těla přebytečnou kyselinu močovou.