Věřte tomu nebo ne: Citrony zmrazte, nastrouhejte a zbavte se cukrovky, rakoviny ba i obezity.

0
(0)

Dalibor , 22. 01. 2020

Citrony patří mezi jedno z nejzdravějších ovoci na planetě. Díky svým nesčetným zdravotním přínosem a jedinečné chuti se přidávají no množství jídel.

Jsou výborné například i na detoxikaci těla. Problémem však bývá, že při odšťavňování ztrácejí několik ze svých výživných látek s unikátními léčivými účinky.

Velké množství těchto látek se totiž nachází ve slupce a dužině a při jejich vytlačováni nepřechází do šťávy. Jejich zamrazení, následné strouhání a konzumace v této formě je proto lepší.

Co dokáží s tělem látky nacházející se v kůře citronů


Látky obsažené v kůře citronů mají na tělo následující účinky:

  • posilují imunitní systém
  • regulují cholesterol
  • předcházejí rakovině
  • léčí rakovinu
  • potlačují bakteriální infekce
  • snižují krevní cukr a léčí cukrovku
  • ničí parazity

Kromě toho se ukázalo, že citrónové bioflavonoidy a éterické oleje předcházejí vzniku astmatu, potlačují v těle záněty a detoxikují játra i ledviny.

Pozitivně také ovlivňují snižování vysokého krevního tlaku a dokonce zmírňují či zcela odstraňují stres a depresi.

Zatímco citronová šťáva je známá tím, že obsahuje vysoký podíl vitamínu C, jeho kůra je na vitamíny ještě mnohem bohatší - a to 5 až 10 násobně!

Citrony a rakovina


Již před desetiletími vědci zkoumali vliv celých citronů na rakovinu.

Zjistili, že dokáží velmi účinně eliminovat zhoubné buňky více druhů rakoviny, včetně rakoviny plic, prsu a tlustého střeva.


No a nejlepší na nich je to, že na rozdíl od takové chemoterapie se zaměřují výhradně na rakovinné buňky, přičemž zdravým neublíží.

Podle Dr. Marilyn Glenvillovej, nutriční poradkyně a expertky pro ženské zdraví, kůra citrusových plodů výrazně posiluje imunitní systém a celkové zdraví.

Také tvrdí, že zdravější jsou smoothies (vyrobeny rozmixováním celého ovoce, včetně kůry) jako klasická vymačkaná šťáva, protože v kůře se nachází podstatně více prospěšných látek.

Jak konzumovat citrony?


Nejlepší je pořídit si bio postřikem citrony.

Pokud takové neseženete, tak je musíte dobře umýt ve vlažné vodě. Ideální do ní ještě přidejte ocet, aby a dobře je vydrhněte, abyste z kůry odstranili všechny pesticidy. Pak je vysušte pomocí utěrky.

Jelikož kůra citronů je poměrně hořká, konzumujte je tak, že je nejprve zamrazíte a potom nastrouháme celé, včetně dužiny, pecek a kůry.

Takto nastrouhané citróny si přidávejte do jídel, smoothies, čaje, pečiva, dezertů, salátů, polévek nebo do jiných jídel.

Přejeme dobrou chuť a pevné zdraví!

👍 Tento návod je užitečný