Věděli jste, že pomocí aspirinu můžete docílit pevnějších vlasů a také pokožky bez lupů?

0
(0)

Dalibor , 01. 09. 2020

Aspirin jako volně dostupný lék patří k nejznámějším a také nejužívanějším lékům na světě a nadarmo se mu také neříká „lék století“. Je to zejména pro tyto jeho účinky:

  • zmírňuje zánětlivé projevy
  • tlumí bolest
  • zmírňuje horečnaté stavy
  • zabraňuje vzniku nebezpečných krevních sraženin, a také
  • pomáhá v boji s Alzheimerovou chorobou, některými nádorovými onemocněními a při komplikacích při diabetu.

Historie nejvíce prodávaného léku proti bolesti na světě

Již ve starém Řecku se používal odvar z vrbové kůry ke snížení horečky a k tišení bolesti a tuto znalost si lidstvo dále předávalo po celá staletí. Od 19. století se účinky vrbové kůry na lidské zdraví začali zabývat také lékaři a postupně se jim dařilo nejen vyluhovat z vrby samotnou účinnou látku, ale získat z ní také kyselinu a tu poté připravit i uměle. S blížícím se závěrem 19. století se vědcům podařilo odstranit důvod nežádoucích účinků nového léku proti bolesti a horečce a aspirin tak nastoupil svou vítěznou cestu.

Známá německá farmaceutická společnost přišla na samém konci 19. století s novým patentem, a to lisovanou tabletou. A právě aspirin byl první lékem, který mohli pacienti v této podobě užívat.

Kosmetické účinky aspirinu

O lékařských účincích aspirinu jistě nikdo nepochybuje, ale málokdo ví, že má také pozoruhodné kosmetické účinky. Pomocí aspirinu můžete nejen dodat sílu svým vlasům, ale pomůže vám také zbavit se obtížných lupů.

Následující postup je nejen velice jednoduchý, ale především překvapivě efektivní a také levný.

Vezměte tři tablety aspirinu, rozdrťte je na prášek a ten smíchejte s obvyklým množstvím šamponu, které používáte pro mytí vlasů. Směs šamponu a léku vetřete do vlasů a do pokožky hlavy, nechte nějakou dobu působit a opláchněte.

Uvidíte, že při pravidelném používání této směsi docílíte hustších a lesklejších vlasů a vaše pokožka se zklidní a zbaví nežádoucích lupů.