Přírodní antibiotikum v době chřipek. Stačí pouze tento zázrak, který stojí jen pár korun a seženete ho v každém obchodě.

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Oregano provází lidstvo již po staletí a bývá využíváno nejen jako koření v kuchyni, ale také jako poměrně univerzální léčivá bylina.

Oregano jako přírodní zázrak

Oregano obsahuje mnoho látek, a to například vlákninu, železo, hořčík, kyselinu listovou, vitaminy (K, E, A a C) a také karotenoidy. Má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky.

Pozoruhodným, výše již zmíněným účinkem oregana je jeho účinek antioxidační. Tato bylina patří mezi rostliny, které nebývale rychle neutralizují takzvané volné radikály.

Oregano působí příznivě také například na

  • kašel
  • astma
  • bronchitidu
  • bolesti hlavy
  • menstruační bolesti, a
  • pálení žáhy.

Jak oregano užívat

Pokud máte zájem užívat oregano jako pomocníka při zlepšování zdraví, poradíme vám, jaké existují způsoby.

Oregano můžete samozřejmě konzumovat v jeho čerstvé podobě. Často se však setkáte nejen s jeho sušenou formou, ale také s tabletami, esenciálním olejem nebo různými doplňky stravy, které je rovněž obsahují.

Pokud si chcete připravit domácí oreganovou emulzi určenou k ošetření kožních problémů, smíchejte oreganový esenciální olej s jiným esenciálním olejem, a to nejlépe v poměru 1:1. Touto emulzí pak postižená místa můžete potírat dvakrát denně.

Léčivý čaj

K přípravě čaje na zmírnění dýchacích obtíží, kašle a řady dalších nepříznivých projevů si připravte 2 až 3 šálky vody, 4 až 6 sušených lístků oregana (dobromysl obecná), med, a plátek citronu.

Vodu v menším hrnci přiveďte k varu a poté jej odstavte z plamene. Přidejte lístky oregana a po dobu přibližně 5 minut je nechte luhovat. Listy odstraňte a přidejte podle chuti trochu medu a plátek citronu. Tato infuze by měla být podávána teplá. Předepsané množství odpovídá přibližně denní dávce čaje.

Zajímavé je, že tento čaj vás zároveň také zklidní a pomůže vám získat psychickou rovnováhu.