Nechápala jsem proč dává vlhčené ubrousky do mikrovlnné trouby. Nyní to ale dělám taky.

0
(0)

Dalibor , 14. 10. 2020

Mikrovlnná trouba je oblíbeným a užitečným kuchyňským pomocníkem, zejména, pokud jste v časové tísní a potřebujete jen rychle ohřát jídlo a co nejdříve se najíst. Existují samozřejmě také trouby vybavené dalšími funkcemi jako je například grilování nebo pečení pizzy.

Ať už však máte mikrovlnnou troubu pouze se základními funkcemi nebo s těmi nadstandardními, vždy se v ní při ohřevných a pečicích procesech vytvářejí jak pachy, tak se také ukládá mastnota a nečistoty. Pokud nemáte vždy čas po každém vypnutí troubu ihned otřít, lehce se vám stane, že časem budete muset vypořádat s nahromaděným tukem, což není úplně jednoduché.

Metody čištění mikrovlnné trouby

Metod, které lze použít k vyčištění vnitřku mikrovlnné trouby, je celá řada. Můžete využít například

  • sprej speciálně určený na čištění mikrovlnné trouby
  • ocet
  • jedlou sodu, nebo také
  • vlhčené ubrousky.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu pomocí vlhčených ubrousků

Jedná se o metodu, která není příliš známá, ale je překvapivě účinná. Její velkou předností je také rychlost a jednoduchost. K její realizaci budete potřebovat pouze balíček vlhčených ubrousků, které jsme si již zvykli běžně používat zejména na cestách nebo výletech s dětmi.

Doporučujeme si pro čištění mikrovlnné trouby pořídit vlhčené ubrousky určené přímo pro děti, protože bývají obvykle ze silnějšího materiálu, což je pro náš účel ideální. Jejich výhodou je také větší velikost oproti klasickým vlhčeným ubrouskům.

Vyjměte z balíčku přibližně 10 kusů vlhčených ubrousků, dejte je na otočný talíř a troubu zapněte v režimu běžného ohřevu na dobu 2 minut. To postačí k tomu, aby se vlhkost z ubrousků aktivně přesunula na vnitřní povrch trouby.

Po otevření trouby se můžete pustit do čištění jejího vnitřku, k čemuž využijte horké vlhké ubrousky. K manipulaci s ubrousky doporučujeme z bezpečnostních důvodů použít rukavice. Čistit můžete přímo jen ubrousky, bez nutnosti použít jakýkoliv čisticí prostředek.

Sami uvidíte, jak snadno půjde odstranit tuk a nečistoty ze stěn mikrovlnné trouby. Stačí několik minut a vaše trouba bude zase jako nová.