Věděli jste, že je potřeba čistit tlusté střevo minimálně 2x do roka? Zde je jednoduchý a neinvazivní návod, jak na to!

0
(0)

Dalibor , 02. 05. 2020

Tlusté střevo je jedním z nejužitečnějších orgánů v těle. Odpovídá za eliminaci toxinů a také pohlcuje vodu a sodík, aby udržoval hladinu elektrolytů stabilní.

Pokud je jeho funkce poškozena, Vaše tělo bude v důsledku trpět. Nesprávné fungující tlusté střevo vede k nahromadění odpadu v těle, což může způsobit řadu problémů.

Střeva zpracovávají více než 30 000 l tekutin a více než 100 tun potravin v průběhu života, což znamená, že zpracovávají obrovské množství odpadu. Tento odpad může hromadit v těle, otrávit Vaši krev a pomalu poškozovat Vaše tělo zevnitř. Pokud nedojde k jeho odstranění, toxiny mohou způsobit řadu závažných onemocnění včetně rakoviny tlustého střeva.

Jen tím, že půjdete na toaletu, svá střeva nevyčistíte. Abyste tlusté střevo vyčistili, musíte provádět detoxikační proces nejméně 2x do roka. To lze provést s pomocí šťávy, kterou Vám dnes ukážeme.

Obsahuje jablka a zázvor, které řeší řadu problémů s trávením a udržují tlusté střevo čisté. Šťáva také obsahuje citrónovou šťávu, která urychluje trávení, detoxikuje tělo a obsahuje vitamin C, což je silný antioxidant, který dokáže vyčistit Vaše tělo.

Co budete potřebovat?

  • ½ šálku jablečné šťávy
  • ½ šálku vody
  • 1 PL zázvorového prášku (2-3 cm kořenu zázvoru)
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • ½ lžičky mořské soli

Jak správně vyčistit střeva ? 

1. Nejprve si dejte vodu do hrnce a přiveďte ji k varu.
2. Potom ji nechte trochu vychladnout a nalijte do šálku.
3. Potom přidejte mořskou sůl a míchejte, dokud se nerozpustí.
4. Potom přidejte jablečnou šťávu, zázvor a čerstvou citrónovou šťávu a znovu důkladně promíchejte.

Každé ráno vypijte šálek směsi na prázdný žaludek a následně další šálek vždy před desátou v odpoledních hodinách.

Očistu tlustého střeva zvládne úplně každý a to v pohodlí svého domova! Doporučujeme však konzultovat celou tuto metodu s lékařem před zahájením léčby, pokud jste těhotná nebo trpíte chronickými chorobami a alergiemi. Některé léky mohou totiž interferovat se složkami nápoje.

Pozor

Použití, pokud jste diabetik kvůli vysokému obsahu přírodního cukru v jablečné šťávě.

Léčba by měla trvat maximálně jeden týden!