Vědci zjišťují, že srdce a mozek reagují na budoucí události - dříve, než k nim dojde

0
(0)

Jan , 04. 03. 2020

Je jasnozřivost skutečná? Mnohé důkazy naznačují, že to tak je. Dobrým příkladem toho byl program vidění na dálku, realizován CIA společně se Stanfordovy univerzity.

Po jeho odtajnění v roce 1995, nebo alespoň částečném odtajnění, odhalilo Ministerstvo obrany a další zúčastnění výjimečně vysokou míru úspěšnosti.

Pokud to mám shrnout, roky neustálé kritiky postupů vylaďování metod a úspěšného opakování tohoto druhu vidění na dálku v nezávislých laboratořích přinesly pozoruhodné vědecké důkazy o realitě uvedeného jevu (vidění na dálku).

Tyto výsledky ještě více umocnilo zjištění, že projev velmi kvalitního vidění na dálku se dá demonstrovat u stále většího počtu jednotlivců, často na jejich vlastní překvapení ...

Rozvoj dané schopnosti se vyvinul až do bodu, kdy si v kontrolovaných laboratorních podmínkách dobře počínal i samotný personál CIA, který se s takovými pojmy dosud nesetkal.

A ten najneočakávanejší objev?

Součástí vidění na dálku je nejen vidění budoucích událostí, ale i těch, ke kterým došlo v minulosti a dotyční o nich nevěděli z jiných zdrojů.

Toto téma nenacházíme pouze na Ministerstvu obrany, ale objevuje se o ní i mnoho vědeckých poznatků.

Lidské tělo dokáže předvídat mnohé události

Například studie (metaanalýza) s názvem " Předpovídání nepředpovídatelného: kritická analýza a praktické dopady aktivity předpovědního předvídání " publikovaná v časopise Frontiers in Human Neuroscience prozkoumala řadu experimentů týkajících se tohoto jevu provedených několika různými laboratořemi.

Uvedené experimenty naznačují, že lidské tělo dokáže skutečně odhalovat náhodně doručované podněty, které se dějí 1-10 sekund předtím než se skutečně stanou.

Řečeno jinak, zdá se, že lidské tělo o události ví a reaguje na ni ještě dříve, než k ní dojde. Před těmito událostmi dochází v lidském těle k fyziologickým změnám, které se měří ve vztahu ke kardiopulmonální, kožnímu a nervovému systému.

Před několika lety navštívil vědec z Institutu gnozeologických věd Dr. Dean Radin vědců z  HearthMath Institute, aby se s nimi podělil o výsledky jedné ze svých studií.

Radin je zároveň jeden z četných vědců, kteří jsou autory výše zmíněné práce. Tyto studie, jak již bylo uvedeno, sledovali autonomní nervový systém, fyziologické změny, atd.

Vědci z  HearthMath Institute (HMI) přidaly další protokoly, jako jsou měření mozkových vln účastníků (EEG), elektrická aktivita jejich srdcí (ECG) a variabilita srdeční frekvence (HRV).

Jak vysvětluje HMI:

Šestadvacet dospělých, kteří měli zkušenosti s používáním technik HearthMath a kteří dokázali udržovat srdečně koherentní stav, dokončilo dvě série protokolů studie dělící od sebe přibližně dva týdny.

Polovina účastníků plnila protokoly poté, co záměrně na deset minut dosáhla srdečně soudržný stav.

Druhá polovina plnila tytéž postupy, aniž předtím dosáhla srdeční soudržnost.

Při druhé sérii monitorování pak proces obrátili, takže první skupina se stala srdečně koherentní až po ukončení protokolů a druhá skupina se stala srdečně koherentní předtím.

Účelem bylo otestovat, zda výsledky experimentu ovlivnila srdeční koherence.

Účastníkům bylo řečeno, že účelem studie je testovat reakce na stres a jejího skutečného účelu si nebyli vědomi (tato metoda splňuje normy výboru pro etiku výzkumu).

Každého účastníka posadili před počítač a řekli mu, že když bude připraven začít, má kliknout myší.

Obrazovka zůstala šest sekund prázdná. Speciální software zaznamenával fyziologické údaje účastníka, a pak se na obrazovce postupně ukazovala série 45 obrázků.

Každý obrázek, který se zobrazil na 2 sekundy, evokoval buď silnou emocionální reakci, nebo stav klidu. Po každém obrázku zůstala obrazovka 10 sekund prázdná.

Tento postup opakovali účastníci u všech 45 obrázků, z nichž o 30 bylo známo, že vyvolávají klidnou reakci a 15 silnou citovou odezvu.

výsledky

Výsledky experimentu byly, mírně řečeno, fascinující. Mozky a srdce účastníků reagovaly na informace o emocionální kvalitě obrázků ještě předtím , než jim jejich počítač zobrazil (náhodným výběrem).

To znamená, že srdce i mozek reagovaly na budoucí události. Výsledky naznačily, že k odpovědím docházelo v průměru 4,8 sekundy předtím , než počítač obrázky vybral.

Nakolik to mění mysl?

Možná ještě závažnější byly údaje dokazující, že srdce dostávalo informace spíše než mozek.

"Nejprve byly zaregistrovány srdcem," vysvětlil Rollin McGrath, PhD., "Pak šli do mozku (emocionálního a prefrontální kortexu), kde si umíme logicky spojit, co intuitivně víme, a nakonec dolů do břicha (nebo tam, kde se něco pohne) . "

Další význačná studie (metaanalýza) od Charlese Hortona a Diane C. Ferrariovej, která vyšla v časopise Journal of parapsychologie v roce 1989, zkoumala celá řada studií zveřejněných v období let 1935 až 1987.

Studie se týkaly snah jednotlivců předpovídat "identitu cílových podnětů vybraných náhodně v intervalech následujících v rozpětí několika stovek milionů sekund až jednoho roku po reakcích jednotlivců".

Tito autoři prozkoumali přes 300 studií realizovaných více než 60 autory, za použití přibližně 2 milionů jednotlivých pokusů na více než 50 000 lidech.

Dospěla k závěru, že jejich analýza experimentů s předvídáním "potvrzuje existenci malého, ale velmi významného efektu předvídání. Efekt se zdá být opakovatelný; významné výsledky jsou udávány 40 výzkumníky, za použití celé řady metodologických paradigmat a skupin subjektů.

Efekt předpovídání není jen nevysvětlitelnou odchylkou od základny teoretické možnosti, ale spíše efektem, který je kovariantný s faktory známými ovlivňováním známějších aspektů lidského výkonu ".

ponaučení

"Existuje zřejmě hluboká obava, že celý obor bude pošpiněn zkoumáním jevu, který je poznamenán svou asociací s nadpřirozenem, spiritismem a magií.

Chránit se před touto možností se někdy zdá být důležitější, než nabádat k vědeckému zkoumání či chránit akademickou svobodu. To se však možná mění. "- Cassandra Vietenová, PhD. a prezidentka a generální ředitelka Institutu gnozeologických věd

Žijeme ve dnech a době, kdy se neustále objevují nové informace a důkazy zpochybňující to, co jsme kdysi považovali za skutečné, nebo co jsme si mysleli, že o sobě jako lidských bytostech víme. Nejlepší je proto udržovat si otevřenou mysl .

Snad existují aspekty našeho já a našeho vědomí, které ještě nebyly objeveny. Možná, když se budeme z těchto studií učit a růst, mohou nám pomoci zlepšit sebe a ostatních