Vědci zjistili, že by se mohla pandemie koronavirus konečně brzy skončit! Sdílet!

0
(0)

Dalibor , 23. 03. 2020

Vědci z Marylandské univerzity ve spojených státech amerických zjistili, že nejvíce případů epidemie nového koronavirus CIVID-19 je v zemích, které se nacházejí v jedné, poměrné úzké zeměpisné šířce na severní polokouli mezi 30 - 50 stupni. Patří sem Itálie, Španělsko, Írán, Spojené státy americké, Čína a Jižní Korea.
 

V těchto zemích se infekcí nakazilo přes 241 000 lidí (z údajů dne 23.3.2020 o 13: 30hod).

 

Na základě této skutečnosti přišli k závěru, že virus má nejlepší podmínky k šíření v zemích, kde je teplota od +5 do +11 stupňů a vlhkost je od 47 do 79 procent. Stejný názor mají i vědci ze Spojeného království. Nejoptimálnější teplota pro patogen je + 8,7 stupně. Pokud se oteplí, původce této choroby podle této verze zemře.

Itálie a Izrael sice jsou na přibližně stejné zeměpisné šířce, obě země jsou turisty velmi navštěvované, ale v Itálii včera (22.3.2020) přesáhl počet nakažených lidí 59 000, zatímco v Izraeli se nevyskytlo více než 1200 případů. Jenže když se virus začal šířit v severní Itálii koncem února a začátkem března, byla v těch nejvíce zasažených lokalitách teplota v rozmezí +6 až + 9. V Tel Avivu bylo od začátku zimy nejméně 2 - 3 x teplejší.

Když se COVID-19 počátkem března začal šířit v Jižní Koreji, zaznamenali hned několik stovek případů koronavírusovej infekce, nyní se počty pohybují v desítkách případů. A tady je vysvětlení: začátkem minulého týdne začaly do Jižní Koreji přicházet vzdušné masy ze subtropů. Odpoledne se vzduch v Soulu zahřeje na +15.

Na základě této logiky se iv dalších zemích brzy mohou vytvořit podmínky pro snížení počtu nakažených koronavirus. Ale kromě stoupající teploty se na severní polokouli začala jaro. A do května se sluneční záření téměř zdvojnásobí. To znamená, že ultrafialové záření vstupující do atmosféry bude při dezinfekci vzduchu účinnější.

S příchodem teplých dnů se příroda začne probouzet. Bude se zvyšovat i imunita člověka, budeme šťastnější a tím zvítězíme nad infekcí, uvedl odborník na molekulární genetiku Dmitrij Kvon.


 
V této situaci se však nelze spoléhat pouze na počasí. Hlavní zbraní proti koronavirus je izolace pacientů a dodržování osobní hygieny.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.