Vědci varují: Věc, kterou chytáme denně způsobuje rakovinu! Takto se můžeme chránit!

0
(0)

Dalibor , 19. 02. 2020

Vědci přišli s alarmujícím zjištěním. Běžná věc, které se všichni denně dotýkáme, má zvyšovat riziko výskytu rakoviny, neplodnosti a dalších závažných zdravotních problémů ...

Tým zahraničních vědců z granadské univerzity přišli znepokojující zjištěními. Věc, které se denně běžně dotýkáme, nám může způsobovat zdravotní problémy a při dlouhodobém vystavení může zvýšit riziko vzniku rakoviny či neplodnosti.

Na první pohled nevinné papírky z registračních pokladen jsou podle nejnovějších výzkumů plné chemických látek. Nevěřili byste, že bločky se kterými jsme ve styku každý den, mohou opravdu negativně podepsat na zdraví.

Toxický předmět

Nebezpečným předmětem je přitom obyčejný pokladní bloček, který si berete po každém nákupu. Ten je totiž vyroben z termopapíru, často s obsahem BPA (bisfenol A). To, že bloček obsahuje BPA, zjistíte tak, že časem text na něm úplně vybledne. Tato nebezpečná látka byla zkoumána na 112 účtenkách z Brazílie, Španělska a Francie v různých obchodech.

Nebezpečné účtenky jsou zejména ty, které časem vyblednou a text na nich se stane nečitelným. V největším nebezpečí jsou samozřejmě pokladníci, který je v rukou drží nejčastěji.

Před neblahými důsledky bločků na zdraví, se dá zčásti chránit. Papírky byste nikdy neměli dávat k potravinám, stejně by se na ně neměli zapisovat poznámky. Rovněž by se neměly skladovat v autě, peněžence či kabelce. "Jednoduše kontakt s nimi minimalizujte," vysvětluje profesor Nicolás Oleo.

👍 Tento návod je užitečný