Vědci tvrdí: Imunitní systém můžete opravdu restartovat! Trvá to jen 3 dny!

0
(0)

Dalibor , 29. 11. 2019

Imunitní systém je dobře zavedený mechanismus, který se vyvíjel mnoho let. Chrání naše tělo před škodlivými účinky životního prostředí. Hlavní funkcí imunitního systému je rozpoznat, zničit a
odstranit z těla jakékoli cizí látky. Ano, tento systém je sice dobře naladěný, ale někdy selže.

My vám dnes povíme o jednom prostředku pro tělo, který obnoví vaší imunitu.

Imunitní systém člověka

Mladí lidé mají občas problémy s imunitním systémem. Jde o to, že člověk má nejlepší imunitu v období od 15 do 25 let. Potom může imunita postupně klesat. To se stane bez povšimnutí, ale funkce imunitního systému výrazně klesají u starších lidí. Proto se u starších pacientů zvyšuje riziko vzniku nádorů, imunodeficience a jiných závažných onemocnění.

Je jasné, že musíte přemýšlet nad zachováním imunity v mladém veku a postarat se o svojuje zdraví. Správná výživa, cvičení, chůze venku a dokonce temperování jsou všechna preventivní opatření, která nelze zanedbávat.

Ale nedávné studie amerických vědců dávají naději, že je možné obnovit imunitu v každém věku. Jde o krátkodobou hladovku.

Vědci z University of Southern California provedli studii, během které sledovali účinky chemoterapie na pacienty s rakovinou. Po dobu studie byly pacientům naordinována hladovka po dobu 2 až 4 dnů, během 6 měsíců léčby.

Proč je tomu tak ? 

Bylo dokázáno, že takové krátkodobé hladovky pomáhají zmírňovat negativní vliv chemoterapie, a zároveň snižují množství enzymu souvisejícího se stárnutím a hormonem zodpovědným za růst nádorů.

Krátké hladovění podle vědců umožňuje tělo vyčistit od nahromaděných škodlivých látek a toxinů. Spouští také tvorbu nových bílých krvinek (leukocytů), které bojují proti infekcím, a to skutečně pomáhá obnovit imunitu.

Walter Longo, profesor gerontologie a biologie, říká: „Půst dává tělu příkaz - Plnou parou vpřed! Aby kmenové buňky znásobily a obnovily celý systém. V tomto případě je tělo očištěno od uvolněných zestárlých anebo poškozených buněk. Nemocní a starší lidé dostávají úplně nový imunitní systém pomocí cyklických hladovek. “

Mnozí odborníci na výživu zpochybňují výhody hladovění a tvrdí, že způsobuje organismu velkou újmu. Tyto studie však dokazují, že přínosy hladovek ho jsou mnohem větší než jejich negativní dopady. Jen tři dny hladovky a váš imunitní systém bude pracovat s obnovenou silou.

Naše rada na závěr

Hladovka je náročné testování našeho těla, zejména pokud se k ní přistupuje poprvé. Aby nedošlo ke zdravotní újmě, musíte postupovat postupně a opatrně. Začněte s častějšími, ale krátkými intervaly a až po nějaké době si přidejte. Takto by to měl dělat každý začátečník. Sami uvidíte, že i jeden den je vcelku náročný.
Dříve než začnete, raději se poraďte se svým lékařem. Je nakonec důležité zvážit i váš celkový zdravotní stav a různé kontraindikace.