Vědci potvrdili, že ženy potřebují více spánku než muži

4.7
(78)

Dalibor , 21. 12. 2019

Nevíme, zda existují ve vztazích konflikty pro delší spánek žen, každopádně je nyní věda na jejich straně. Centrum výzkumu spánku univerzity Loughborough zjistilo na základě již existujících poznatků, že ženy potřebují více spánku, protože si přes den více namáhají svůj mozek než muži.

Spánek

Ženský mozek je složitější než mužský, funguje odlišně a má tendenci provádět více úkolů najednou, což způsobuje větší stres, tím pádem potřebuje i více spánku, během kterého se regeneruje.

Výzkumníci také určili množství extra spánku: pro dámy představuje přibližně o 20 minut spánku navíc. Tato potřeba není specifická pouze pro ženy, týká se i muže, kteří vykonávají psychicky náročnou práci. Těm, kteří během dne upřednostňují více fyzickou námahu, stačí méně spánku.

Na portálu brightside.me jsme se dočetli jednu zajímavou věcičku, která však zřejmě rozhádá mnoha mužů a ženy. V článku stálo následující:

Kdo potřebuje kolik spánku?

Zorganizovat si pracovní povinnosti, nachystat snídani, vystrojit děti do školy, zvednout mobil - multitasting, nebo pokud chceš, zvládání více věcí najednou, to je neuvěřitelný talent žen, který bohužel vede ke stresu a vyčerpání.

Výsledky studie vědců z Loughborough University ve Velké Británii objasňují, kolik spánku ženy potřebují k tomu, aby byly zdravé, svěží a produktivní. Vědci zjistili, že čím více během dne používáš svůj mozek, tím více si potřebuješ odpočinout a pospat.

Výsledky ukázaly, že ženský mozek pracuje složitějším způsobem jako mužský, protože ženy mají tendenci dělat více věcí najednou. Z tohoto důvodu tedy potřebují více spánku. Průměrný dospělý jedinec potřebuje na to, aby se zotavil z vyčerpání, které nabyl z aktivit během dne, 6 až 8 hodin. Ženy však potřebují o 20 minut více na to, aby se probudili jako znovuzrozené

Stejně bylo zjištěno i to, že nedostatečná doba regenerace a načerpání nových sil, má horší dopad na zdraví žen než mužů. Může vést ke kardiovaskulárním problémům, depresím, stresu či pocitem úzkosti. Spánek žen je dokonce mnohem lehčí než ten mužský. Jsou mnohem citlivější na zvuk a snadno se probudí.

Z toho vyplývá, že pokud si ženy dopřávají o 20 minut spánku více, budou veselejší, svěžeji a milejší. A to je důvod, proč by výsledek této studie měl zajímat i mužů. Stačí své polovičce dopřát o 20 minut více spánku a život bude jednodušší.