Ve staré lednici mé tchýně nebyla žádná námraza už 3 roky: Stačí znát tento domácí trik!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Tento trik mé tchýně vám usnadní práci při používání mrazničky. I starším spotřebičem můžete zabránit v tvoření námrazy.

V chladničkách bez protimrazového systému se v mrazničce občas vytvoří sněhová pokrývka nebo led. Samozřejmě, není to nic, co by tam mělo být! Určitě ale nechcete strávit celý den při rozmrazování chladničky a odstraňování roztátého ledu. Pusťte se do toho efektivním způsobem!

Jak odmrazit chladničku 10x rychleji

Plastová láhev s horkou vodou vám může pomoci rozmrazit mrazničku mnohem rychleji . Pro urychlení procesu tam můžete vložit několik najednou.

Led můžete rozmrazovat ještě rychleji pomocí rozprašovače a horké vody. Stačí jej nastříkat na zmražený povrch a uvidíte, jak se okamžitě začne tát - vám stačí, abyste měli čas na otření přebytečné vody.

Trik mé tchýně proti námraze

Pokud už je mraznička zcela bez ledu, proveďte ještě jeden důležitý krok - na povrch suché (!) Mrazničky naneste glycerin pomocí vatového tamponu. Led se pak bude tvořit mnohem později av mnohem menším rozsahu. Pokud nemáte glycerin, pomůže i obyčjný rostlinný olej. Led se obvykle tvoří i proto, že do mrazničky vložíte otevřené jídlo, které uvolňuje vlhkost. Proto se doporučuje uchovávat potraviny uzavřené, například v plastových nádobách.

Zkontrolujte těsnění mrazničky

Zavřete dvířka spolu s proužkem papíru. Pak ho zkuste vybrat. Pokud to půjde snadno, dveře nejsou vzduchotěsné - proto se led tak rychle hromadí. Je třeba zavolat odborníka a vyměnit těsnění.

Další důmyslné a rychlé tipy na rozmrazování:

Dejte ventilátor před mrazničku nebo použijte fén - led začne tát rovnou před vašima očima! Za 30-60 minut bude mraznička zcela zkondenzovaná.