Starý pán si udělal včelí úlky doma na zahradě a sklízí vlastní med. Stačí k tomu jen zavařovačka.

0
(0)

Dalibor , 27. 05. 2021

Přejete si chovat doma včely, ale obáváte se vysokých počátečních finančních nákladů na včelí úl? Pokud je vaším snem mít vlastní med, nevzdávejte se toho ani za případu nedostatečného peněz na včelí úly. Máme pro vás řešení. Včelí úly můžete vyrobit sami doma, nepotřebujete k tomu žádný drahý materiál ani vysokou zručnost. Bohatě vám postačí obyčejné zavařovací sklenice a pár dalších věcí. Pak už se můžete pustit do výroby toho nejútulnějšího včelího úlu. Jak se pustit do výroby a co všechno si připravit?

Vyzkoušejte si včelařství levně

Pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je být včelařem, ale nevíte, jestli budete chtít včelařem zůstat, tato varianta stavby domečku je pro vás úplně ideální. Ušetříte tak drtivou většinu peněz, které byste museli vložit do pořízení včelích úlů. Dále můžete tento postup použít, pokud se nechcete stát profesionálním včelařem a máte v plánu chovat včely pouze pro prospěch váš a vaší rodiny. I v takové situaci může být toto řešení vhodné. Pokud ale chcete chovat spoustu včel a prodávat svůj vlastní med, raději investujte peníze do opravdového včelího úlu, který bude vypadat lépe a neodradí vaše zákazníky. Úl velmi snadno sestavíte a vejde se vám i na malý prostor.

Stavba včelího úlu

Na desce o tloušťce 1 – 1,5 cm označte 12 stejně vzdálených bodů, kam později umístíte sklenice. Vzdálenost mezi jednotlivými body by měla být 10 centimetrů. V bodech udělejte díry tak, aby do nich sklenice perfektně zapadly. Pak už stačí jen umístit sklenice s kovovým rámem ohraničit dřevěnou desku. Všechno důkladně upevněte šrouby, ať se vám úl nerozsype. Pokud jsou díry pod sklenicemi moc velké, zabezpečte je, aby sklenice plné medu neproklouzly dolů. Pak už stačí jen natřít dřevo vhodným lakem či barvou a máte hotovo. Můžete si užívat medu i včeliček, a to i na té nejmenší zahrádce. Na úl nepotřebujete žádnou obrovskou plochu.