Varovné signály zvýšené hladiny cukru v krvi

0
(0)

Dalibor , 07. 10. 2022

Trvale vysoká hladina cukru v krvi není hračka. Nejdůležitějšími faktory prevence jsou zdravá strava a pravidelný pohyb. Pokud je nebudeme brát dostatečně vážně, můžeme se časem potýkat s problémem vysoké hladiny cukru v krvi.

Varovné signály

Zvýšená hladina glukózy v krvi je příznakem inzulínové rezistence, prediabetu nebo zjištěné cukrovky. Naštěstí je lze zvrátit nebo kontrolovat správnou dietou a léčbou.

Podívejme se však na varovné signály, že s vaší hladinou cukru v krvi není něco v pořádku, v tomto případě, pokud je vyšší, než by měla být.

Silná únava je jedním z prvních příznaků

V některých případech může být obtížné diagnostikovat vysokou hladinu glukózy v krvi na základě příznaků, protože může souviset s jinými zdravotními potížemi. Může se jednat o drsnou kůži, opakované infekce močových cest nebo silnou únavu.

Vždy se vyplatí nechat si zkontrolovat hladinu cukru v krvi.

V případě již existující cukrovky může být postižen i nervový systém a může se objevit brnění a necitlivost končetin.

Zvýšená žízeň a hlad

Vysoká hladina glukózy v krvi může způsobit, že tělo ztratí velké množství vody, protože ledviny vylučují velké množství cukru močí, a to způsobuje velké ztráty vody. Cukr si s sebou bere i vodu. To může zvýšit žízeň.

Zvýšený hlad, zejména po sladkých potravinách, vzniká proto, že ačkoli je koncentrace cukru v krvi vysoká, buňky ho nemohou získat a tělo cítí, že potřebuje živiny, které se přirozeně snaží získat jídlem.

Zdroj: tudasfaja.com