Varovné signály těla: Pokud máte problém s popraskanými rty, zarudlou tváří nebo suchými patami, vaše tělo vás varuje na toto.

0
(0)

Dalibor , 02. 05. 2020

Všímat si našeho vlastního těla je velmi důležité, protože nám to může hodně prozradit o našem zdraví. Mezi časté signály, které nám říkají, že něco není v pořádku jsou nezdravé nehty či vypadávání vlasů. Pokud se vám to děje, je to varovný signál, který vám říká, abyste vyhledali lékaře, i když se vám to zdá být jako banalita. Přečtěte si, co mohou znamenat následující varovné signály.

Suché a popraskané rty

 Suché rty a suchá pokožka mohou být jasným projevem alergie. Pravděpodobně jste alergický na kosmetiku, kterou používáte nebo léky, které konzumujete. Popraskání rtů také signalizuje deficit vitaminu B, A a E. Pokud se však objeví sucho i ve vašich očích nebo v ústech, vyhledejte lékařskou pomoc.

Vypadávání obočí

Pokud výrazně ztrácíte vlasy či obočí, může jít opravdu o vážný problém. Běžné vypadávání vlasů je normální věc, avšak v nadměrném množství je to v pořádku. Tyto problémy mohou znamenat problémy se štítnou žlázou.

Červená tvář

Červená tvář se vyskytne s nadměrným požitím alkoholu nebo při zvýšené teplotě. U žen po čtyřicítce to může znamenat snížení hladiny hormonů. Také to může znamenat kolísání tlaku.

Bílé skvrny na zubech

Dentální fluoróza jak se to odborně nazývá je způsobena pitím velkého množství vody s vysokým obsahem fluoru. Fluoróza může vést až ke ztrátě zubů.

Suché paty

Suchou pokožku na nohách můžete mít kvůli deficitu vitaminů A a E. Rovněž může jít o plísně na vašich chodidlech. Za každých okolností byste měli vyhledat lékaře. Hlavně pokud suchou pokožku doprovází i svědění.