Varovné příznaky, kterými vám tělo naznačuje, abyste si nechali udělat krevní test. Pozorujte svou mísu.

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2021

Ideální by bylo, aby každý podstoupil krevní test alespoň jednou ročně, protože prevence je při rozvoji nemocí velmi důležitá. Často se při rutinních krevních testech objeví malé nesrovnalosti například v hladivě vitaminů či železa, které se potom dají lehce dostat do rovnováhy. Ve skutečnosti se ale preventivní krevní testy dělají málokdy, takže je většina onemocnění odhalena až ve chvíli, kdy trpíme některým z níže uvedených symptomů. Pokud u sebe pozorujete některý z těchto příznaků, neprodleně požádejte svého lékaře o krevní testy.

Abnormální únava, bledost, bolest hlavy

Mnoho nemocí může být příčinou neustálého pocitu slabosti. Na jaře je to do jisté míry přirozený stav, protože zásoby vitamínů v těle se po dlouhé zimě tenčí. Často únavu způsobuje nedostatek železa. Pokud jeho suplementace nepomůže, navštivte lékaře.
Bolesti hlavy nebo dokonce migrény se čas od času dají považovat za přirozené, ale přetrvávající bolesti jsou již dobrým důvodem k odběru vzorků krve, neboť tento problém může signalizovat řadu stavů závažnějšího charakteru.

Poruchy zraku, silné menstruační krvácení a krev ve stolici či moči

 U diabetu se často objevuje rozmazané nebo dvojité vidění, takže pokud vás trápí tento problém, jděte do laboratoře, vzorky krve mohou určit určitou hladinu cukru v krvi. I kolísání krevního tlaku může zhoršit vidění.

Abnormální síla menstruace může snadno vést k anémii, která je doprovázena únavou, závratěmi, bledostí. Hormonální poruchy stojící za nadměrným krvácením lze také snadno zjistit pomocí odběru krve. Pokud objevíte krev ve své moči nebo stolici, spěchejte navštívit lékaře. Krvavá moč obvykle indikuje infekci močových cest. Krev ve stolici již může představovat řadu závažnějších problémů, od jednoduchých hemoroidů až po rakovinu tlustého střeva, krevní test je proto velmi důležitou součástí vyšetření. Dalšími stavy, které vyžadují krevní testy, jsou:

  • tinnitus,
  • závratě,
  • opakovaná ztráta vědomí.

👍 Tento návod je užitečný