Varovné příznaky krevní sraženiny, které vám mohou zachránit život!

0
(0)

Tomáš , 09. 08. 2021

Záněty v těle mohou způsobit nejrůznější poškození, které bohužel může vést také k tvorbě krevních sraženin. Jsou velmi nebezpečné, protože zmenšují průměr cév a krev nemůže proudit do všech částí těla, jak by měla. V pokročilých stádiích se sraženiny mohou zvětšit na takovou velikost, která kompletně ucpe žíly a poté se odlomí a putuje tělem. To je skutečně nebezpečné, protože tímto způsobem může dojít do mozku nebo srdce, ucpat důležité tepny a způsobit mrtvici nebo srdeční infarkt.

Nejčastější příznaky, že bojujete s trombózou

Překvapivě první příznaky můžete pozorovat na svých nohou. Otok a bolesti nohou jsou jedním z nejčastějších příznaků přítomnosti krevní sraženiny v těle. Může to být důsledek vyčerpání nebo zadržování vody v těle, ale také něco mnohem nebezpečnějšího. Rozhodně byste proto bolesti a otoky nohou neměli podceňovat a říkat si, že to přejde. Ve většině případů to nepřejde a může vám to způsobit vážné zdravotní problémy.

Objevit se může také tzv. pocit lokálního oteplení. Máte-li jednu část těla teplejší než ostatní, může to být signálem krevní sraženiny, která se v tomto místě vytvořila. Pokud cítíte svědění a bolest ve stejném místě, jde pravděpodobně o sraženinu (nebo kousnutí nějakým hmyzem). Cítit se ovšem můžete také vyčerpaní, a to bez zjevné příčiny. Pokud jste dobře spali a stále se cítíte unavení, vaše tělo možná bojuje se sraženinou, srdce pracuje více a díky tomu se cítíte unavení.

Další příznaky, které se vyplácí ignorovat

Bolest na hrudi nebo bolest při pohybu je také častým signálem krevních sraženin. Jakmile začne sraženina cestovat do plic, setkáte se s ostrou a pálivou bolestí, která se rychle stane nesnesitelnou. Pokud máte bolesti i při jednoduchých pohybech, když se smějete nebo kašlete, sraženina může být také v oblasti plic. Stejně jako jinde, i v plicích může být sraženina velmi nebezpečná a musíte si na to dávat pozor.

Setkat se můžete také s náhlými záchvaty kašle, které často doprovází bolesti a vykašlávání krve. I tento příznak může naznačovat, že máte v těle krevní sraženinu. Kromě toho ale mohou přijít také silné a opakované křeče po celém těle. Máte-li bolesti nohou a lýtek, měli byste se poradit s lékařem, protože se jedná o velmi častý příznak, že vaše tělo bojuje s krevní sraženinou. Potíže mohou být tak velké, že téměř nebudete schopni chodit.